Ви тут:
Культура Суспільство 

Напередодні проведення Євробачення в італійському Турині влаштували проукраїнський перформанс

1 травня в Турині, відбувся черговий перформанс «Lullabies for the Land», що презентував ніжність колисанок українських жінок та силу їх молитов за Україну. Захід відбувся на центральній площі Piazza Castello та зібрав чималу аудиторію. Напередодні проведення конкурсу Євробачення, до цього італійського міста прикута увага багатьох медійників.

Новиною поділилась на своїй фб-сторінці співорганізаторка проєкту, полтавка, яка вже декілька років мешкає в Італії, Анастасія Стовбир.

«Наша «Колискова для землі» – це звукова інсталяція художника та композитора Юваля Авіталя, створена у відповідь на сучасні події в Україні в співпраці з українською художницею Валерією Шебельніченко (OKNO). Наш перший перформанс відбувся в Міланському театрі Franco Parenti, де окрім інших митців надзвичайно допомогла Лідія Ліберман родом з Вінниці, всі ці контакти що зараз на мене виходять – через неї, та в першу чергу її чоловіка, італійського письменника Джанлуїджі Рікуператі, він робить дивовижні речі», – прокоментувала дійство піаністка й куратора вокального архіву Анастасія Стовбир.

Центральною частиною інсталяції є голоси українських жінок, які через голосову пошту зібрали до спеціального Telegram-каналу. Зібрані таким чином колисанки, молитви та навіть просто дихання Юваль Авіталь опрацьовує й презентує широкому колу. Проєкт не завершиться аж до закінчення війни в Україні.

Марія Бойко
Фото – Ольга Кузміна

Система Orphus Поделиться на fb