Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Намети, генератори та похідні ліжка: громади Полтавщини отримують допомогу від U-LEAD для облаштування переселенців

Полтавська область з перших днів російської агресії стала прихистком для багатьох людей, які вимушено покинули свої домівки через активні бойові дії. Усього на сьогоднішній день Полтавщина прихистила близько 180 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це повідомила керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Полтавській області Ірина Балибіна.

За її словами, основним завданням для тилових громад у відносно безпечних регіонах є забезпечення ВПО тимчасовим житлом, продовольством та предметами першої необхідності. Разом з цим виникають неплановані витрати, які стали певним викликом для територіальних громад:

«Саме тому, готуючи підтримку Програма U-LEAD базувалася на невідкладних потребах громад та формувала вантажі з базових речей першої необхідності. Були створені набори «Прихисток» та «Освітлення», до складу яких увійшли: намети, похідні ліжка, каремати, спальні мішки, ковдри, баки для питної води на 1000 літрів, потужні генератори, базові та гігієнічні набори для ВПО», – зазначила Ірина Балибіна. 

Днями вже 5 громад отримали перший набір «Прихисток»: Білоцерківська, Градизька, Глобинська, Козельщинська, Хорольська, робота триває. 

Загалом, допомогу отримають 10 громад області, крім зазначених у списку: Мачухівська, Миргородська, Нехворощанська, Шишацька та Чутівська. 

«Ми підтримуємо величезні зусилля громад ЄС, які збирають та доставляють невідкладну допомогу багатьом українським громадам. На Полтавщині нами було визначено 10 громад, які отримують таку невідкладну підтримку.  Продовжуємо працювати в умовах війни та всіма доступними способами підвищувати спроможність органів місцевого самоврядування. Все буде Україна!», – коментує Балибіна. 

Про отримання допомоги вже повідомляє на своїй сторінці у мережі facebook Хорольська міська рада: «Дякуємо нашим європейським партнерам за розуміння складності ситуації в Україні та підтримку! Війна показала хто нам справжній друг і хто не на словах, а на ділі турбується про українців». 

Система Orphus Поделиться на fb