Ви тут:
Суспільство Україна 

На тимчасово захоплених чи оточених територіях рашисти проводять масштабну “фільтрацію” українців, – омбудсмен

Згідно з отриманою від партнерських правозахисних організацій інформацією окупантами утворена розгалужена мережа місць для “фільтрації” українців. 

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

На тимчасово окупованій території в Донецькій області фільтрацію проводять у міських та районних відділах так званого “МВС ДНР” у Донецьку, Маріуполі, Макіївці, Старобешові, Мангуші, Бугасі, Безіменному, а також у фільтраційних таборах у Докучаєвську, Микільському, Мангуші, Безіменному, Ялті (Мангушівський район), у Донецькому слідчому ізоляторі (для фільтраційних заходів виділено окремий поверх), де процедура фільтрації жорсткіша.

На тимчасово окупованій території в Луганській області “фільтрацію” проводять у міських та районних відділах так званого “МВС ЛНР”, а також у “фільтраційних таборах” у Перевальському районі Луганської області, розташованому на базі колишньої Чорнухінської виправної колонії № 23 (для “фільтраційних” заходів виділений окремий поверх).

“Фільтрації” піддають громадян, яких вивезено або які самостійно залишили населені пункти, де ведуться бойові дії або потрапили під тимчасову окупацію. Ця процедура проводиться перед примусовою депортацією до рф. Не підлягають “фільтрації” мешканці, які мають паспорти псевдо державних утворень “ЛДНР” та рф. Метою “фільтрації” є проведення перепису вцілілого населення для зачистки неблагонадійних згідно із наданими колаборантами списками працівників державних установ, комунальних служб, учасників АТО/ОСС, українських активістів та перевірка людей на лояльність до російської влади”, – зазначила Людмила Денісова.

Омбудсмен додала, що у рамках цієї процедури представники псевдореспублік, співробітники ФСБ рф допитують громадян, проводять процедуру дактилоскопії, перевіряють мобільні телефони – контакти, листування, фото, відео, активність у соціальних мережах на предмет “лайків та репостів” проукраїнських сторінок. Також проводять огляд тіла на наявність татуювань.

“Деяким людям доводиться чекати на цю процедуру кілька діб. У разі проходження “фільтрації” людині видається “перепустка”, яка дає право пересуватися територією самопроголошених “ЛДНР”.  У подальшому громадян України відправляють до економічно депресивних районів рф. При цьому, українці отримують документи, що забороняють виїзд із російських регіонів протягом двох років”, – розповіла Людмила Денісова.

Громадян, які не пройшли “фільтрацію”, відвозять у невідомому напрямку. Жодної інформації про них немає.

У “фільтраційні табори” поміщаються чоловіки призовного віку, найчастіше учасники АТО/ООС, колишніх військовослужбовців та правоохоронців, проукраїнських активістів.

Однією з цілей приміщення та утримання чоловіків у цих “таборах” є поповнення обмінного фонду. Там всі чоловіки зазнають тортур і знущань, утримуються в нелюдських умовах.

“Такі дії агресора рф підпадають під визначення геноциду та злочинів проти людяності відповідно до статей 6 і 7 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти вчинення рф злочинів та порушень прав людини в Україні”, – наголосила Людмила Денісова.

Фото: telеgram Людмили Денісової

Система Orphus Поделиться на fb