Ви тут:
Суспільство 

На Херсонщині окупанти змушують підприємців отримувати тимчасові дозволи на роботу, – Людмила Денісова

У Херсонській області російські окупанти змушують місцевих підприємців отримувати тимчасові дозволи на роботу та погрожують конфіскацією майна.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

“Рашисти намагаються примусити людей до співпраці. З метою тиску здійснюється об’їзд місцевих підприємств. В першу чергу під репресії потрапляють виробники харчової продукції, до яких вони приїжджають зі зброєю та вимагають продовжити працювати”, – розповіла Людмила Денісова.

Також рашисти ставлять умови – працювати можна буде лише за наявності “тимчасового дозволу” на роботу від “військово-цивільних адміністрацій”. У разі відмови обіцяють змінити керівництво та персонал підприємств.

Омбудсмен наголосила, що такі дії російських загарбників на тимчасово окупованих територіях – це воєнний злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Порушення права власності та погрози щодо вилучення приватної власності на захоплених рф територіях протирічать статтям 31, 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Вони суворо забороняють окупаційній державі застосовувати примус фізичного чи морального характеру до осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, а також вчиняти пограбування та вилучення майна.

“Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні з боку держави-окупанта”, – зазначила Людмила Денісова.

Система Orphus Поделиться на fb