Мавпяча віспа може дійти до України, але спалаху не буде – Кузін
Мавпяча віспа може дійти до України, але спалаху хвороби не очікують.
Про це, як пише “Прямий” повідомив головний санлікар України Ігор Кузін.
За його словами, натепер у світі зареєстровано 170 випадків інфікування мавпячою віспою. Вірус не передається так швидко, як COVID-19, оскільки для зараження потрібний тісний контакт з хворим.
“Недостатньо поспілкуватися з людиною поруч, потиснути їй руку, треба мати доволі тривалий близький контакт, як з виділенням цієї людини, або з, наприклад, кров’ю, або з якимись біологічними матеріалами. Такий тип контакту буває переважно в побуті. Тому швидкість передачі цієї інфекції не є така велика, як при ковіді”, — сказав Кузін.
Він зазначив, що лікарі-епідеміологи в Україні й у світі отримали чіткі інструкції в разі виявлення випадків інфікування.
“Алгоритм дуже схожий за ковідом. І впродовж інкубаційного періоду, і впродовж самої хвороби ці люди повинні перебувати в закладі охорони здоров’я. Це по суті лікування і дорівнює невеличкому карантину. Після того як людина одужала, вона вже не представляє ніякої загрози для навколишнього середовища, для людей і в тому числі вона не є інфекційна для них”, — розповів санлікар.
Кузін додав, що натепер у світі не планують проводити масову вакцинацію проти мавпячої віспи.
“Захворювання доволі рідко протікає у важкій формі, тому швидкість передачі його є мінімальною, тому ризики його епідемічного поширення для світу також мінімальні”, — пояснив він.
Водночас Кузін вважає, що в Україні також виявлять мавпячу віспу.
“Але ми дійсно точно знаємо, яким чином проводити епідеміологічне розслідування, ми точно знаємо чим лікувати, як лікувати. І що треба застосовувати, щоб цей випадок був локалізований. Тому я не впевнений, що буде спалах”, — констатував він.
Довідка
Віспа мавп — рідкісне віспоподібне захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів. До основних симптомів належать: лихоманка, головний біль, набряки, біль у спині й у м’язах, висип. Інфекція зазвичай триває від 14 до 21 дня.
Хвороба передається через тісний контакт з інфікованою людиною. В організм вірус може потрапити через пошкоджену шкіру, очі, ніс чи рот. Крім того, може передаватися в разі прямого контакту під час сексу. Вірус мавпячої віспи можна підхопити й від інфікованих тварин або через заражені вірусом предмети — постільну білизну й одяг.