Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

“МАНдрівки науковими стежками”: викладачі полтавського вишу співпрацюють з обласною МАН

З нагоди 10-річчя діяльності Полтавської обласної Малої академії наук, Дня науки в Україні та з метою підтримки учнівської молоді в умовах воєнного стану 10–21 травня КЗ Полтавської обласної ради “Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді” провів онлайн за допомогою дистанційних технологій освіти науковий лекторій “МАНдрівки науковими стежками”.

Чотирьох викладачів Полтавського державного аграрного університету запросили до реалізації цього проєкту.

Зокрема, Сергій Миколайович Шевчук, доктор географічних наук, професор кафедри екології, збалансованого природокористування та захисту довкілля, прочитав відкриту лекцію «Нова модель адміністративно-територіального устрою Полтавської області». Його слухачами були учні та вчителі географії закладів загальної середньої освіти Полтавської області. До речі, пан Сергій співпрацює з МАН як член журі з 2007 року. Наразі він керує гуртком ПО МАН «Основи наукових досліджень у галузі географії». До цього він два роки займався підготовкою учнів до змагань. Серед його вихованців були навіть переможці Всеукраїнських змагань.

Із доповіддю “Роль криптографічних методів у системі захисту інформації” виступила Лариса Миколаївна Дегтярьова, керівниця гуртка ПО МАН “Автоматизація наукового дослідження”, кандидатка технічних наук, доцентка кафедри інформаційних систем та технологій.

Досить цікавою була доповідь керівниці гуртка “Ветеринарна медицина” кандидатки ветеринарних наук, доцентки кафедри терапії імені професора П. І. Локеса Терезії Петрівни Локес-Крупки “Основи зоопсихології та комунікації, або як мені зрозуміти свого улюбленця”, що дозволила по-новому поглянути на комунікацію людини з хатніми тваринами.

Не залишив байдужими учнів та вчителів і виступ на тему “Піфагорові трійки” Леоніда Олексійовича Флегантова, професора кафедри інформаційних систем та технологій і загальнотехнічних дисциплін, керівника гуртка ПО МАН “Математика”. До речі, пан Леонід був цьогоріч єдиним із Полтавщини, кого запросили в журі конкурсу “Олімпіада геніїв”, де він перевіряв роботи в категорії “Наука”.

Лекції викладачів Полтавського державного аграрного університету та їхня активна співпраця з МАН — елементи системної роботи закладу освіти з популяризації результатів наукових досліджень і профорієнтації. Усі четверо викладачів університету були відзначені подяками в.о.ректора університету, професором Валентиною Іванівною Аранчій.

Фото: ПДАУ

Система Orphus Поделиться на fb