Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Лосось, тунець та яйця: в яких продуктах найбільше йоду

Рослинна їжа дає 30% всього йоду, продукти тваринного походження, зокрема риба – 60%. А ще невелика кількість надходить також з повітрям і водою. Найбільший рівень йоду знаходиться в морській воді, тому у мешканців прибережних територій менше ризиків виникнення дефіциту – місцеві продукти багаті на природний йод. Чим далі від моря, тим більша потреба в захисті від дефіциту йоду та його наслідків.

Про це розповіла дієтолог Світлана Фус.

Основними джерелами йоду у харчуванні є продукти моря: морська риба ( палтус, тріска, лосось, кора, оселедець, макрель) містить від 30 до 60 мкг, морські молюски (кальмари, креветки) – від 110 до 200 мкг, а 100 г ламінарії (морської капусти) готової до вживання повністю покриває добову дозу йоду для людини.

“Це означає, що вживаючи продукти моря ми можемо повністю забезпечити організм йодом. Але він входить і до складу інших продуктів. Зі звичних це червоне м’ясо, яйця, молоко (рівень йоду залежить від використання йодованого корму), овочі і фрукти. Ними ми можемо задовільнити тільки 50% добової потреби. Ще є штучно збагачені йодом продукти – йодована сіль, столова та мінеральна вода. В 1 г йодованої солі міститься 40 мкг йоду. Вживання її у рекомендованій кількості до 5 г на добу дозволяє забезпечити потреби організму в йоді.  Термічна обробка продуктів зменшує кількість йоду приблизно на 50 %. Тому сіль, збагачену йодом, слід додавати до вже приготованої страви. Саме йодована сіль займає важливу роль в йодопрофілактиці. Забезпечення йодом організму особливо важливе для вагітних та мам, що годують грудьми. Дефіцит йоду в їх харчуванні може привести до незворотних порушень в психічному та фізичному розвитку дитини. Занадто низький вміст йоду в раціоні підлітків може приводити до порушення концентрації уваги, труднощів у навчанні, перепадів настрою, швидкої втоми та надмірної ваги”, – зазначає Світлана Фус.

Скільки йоду потрібно?

Йод у необхідних кількостях потрібен кожній людині щодня протягом всього життя.

Добова кількість залежить від віку:

– 90 -120 мкг/день потрібно дітям до 12 років,
– 150 мкг йоду в день для дорослих
– 200 – 250 мкг/добу цього елемента повинні отримати вагітні та жінки, які годують грудьми.

Система Orphus Поделиться на fb