Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Громади Полтавщини почали отримувати допомогу від Міжнародної організації з міграції

Представники Міжнародної організації з міграції в Україні IOM Ukraine, яка входить до системи ООН, відвідали Полтаву та Решетилівку.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Полтавщина стала однією з областей, які прихистили велику кількість переселенців: на її території вже зареєстровано близько 200 тисяч. Тому Полтавська обласна рада продовжує активну співпрацю з міжнародними організаціями, які підтримують ВПО та населення, яке постраждало від війни.

Сьогодні голова обласної ради Олександра Біленького зустрівся з представниками Міжнародної організації з міграції (МОМ), яка входить до системи ООН, для визначення напрямків подальшої співпраці. В область надійдуть кілька фур з ковдрами, які будуть розповсюджені по Центрах розселення вимушених переселенців.

«Тимчасових переселенців в Полтавській області близько 128 тисяч, це тільки офіційно. Їх розміщення, харчування та інша допомога – великий шматок роботи не лише влади, а й волонтерів та простих жителі, що надають свою домівку під час російської агресії.  Ми безкоштовно надаємо прихисток в комунальних закладах. Людей тричі годуємо. Бізнес також допомагає. Готелі надають знижки до 75%. Муніципалітет також надає допомогу. Крім того люди повертаються з заходу та сходу, ми розуміємо що вже не справляємось. Тому звертаємось за допомогою до міжнародних організацій. Першою відгукнулася міжнародна продовольча програма ООН для людей, що постраждали від війни. Зараз відбулась комунікація з міжнародною організацією з міграції. Вірю , що у нас вийде велика співпраця від ремонту житла до грошових персональних виплат. Сподіваюсь на подальшу співпрацю та вірю у перемогу», − зазначив під час зустрічі з представниками МОМ голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

12 травня Полтавщині було передано понад 19 тисяч ковдр, наданих Урядом Канади.

«Я рада, що ми змогли підтримати зусилля, яких докладає влада Полтавської області та громадянське суспільство для забезпечення гідних умов для внутрішньо переміщених осіб. Сьогодні ми передали понад 19 тисяч ковдр, наданих Урядом Канади. Це лише невелика частина тієї допомоги, яку надає Канада через Міжнародну організацію з міграції, і ми вдячні цьому донору за готовність підтримувати гуманітарні зусилля. Ми також розпочали програму з ремонту тимчасового житла і багатоцільовий проєкт з надання грошової допомоги на західній та у центральній Україні. Ми шукаємо можливості для розширення цього реагування на східні регіони, докладаючи зусиль, щоб не залишити нікого осторонь. Окрім того, ми прагнемо підтримати відновлення України завдяки середньо- та довгостроковим рішенням проблеми з житлом, зміцненню економічної стійкості, також підтримці розвитку та згуртуванню громад», – розповіла менеджерка відділу надзвичайних ситуацій та стабілізації Представництва МОМ в Україні Юлія Сибірянська.

Надану допомогу вже привезли до одного зі складів області, найближчим часом її розподілять між громадами, які її потребують.

«У Новосанжарській громаді 3193 переселенців. З першого дня людям, які приїжджали до нас, тут подобалось – вони телефонували своїм знайомим. Тому у нашій громаді, мабуть, найбільше тимчасових переселенців по області. Розміщались у приватних секторах так і в закладах комунальної власності. Ми дуже вдячні Полтавській обласній раді, яка разом з міжнародною міграційною організацією надають таку важливу допомогу. Траплялося багато випадків, коли люди приїжджають зовсім без речей і потребували абсолютно всього», – розповів селищний голова Новосанжарської громади Геннадій Супрун.

«На нашій території близько 20% від всіх внутрішньо переміщених осіб загалом в області – 1500 осіб. Тобто нашій громаді вже стає складно. Якщо в перші дні люди надавали велику допомогу, то зараз все трішки зменшується. Тому ця допомога є мега актуальна», – зазначив Голова Опішнянської громади Микола Різник.

 

Гаряча лінія емоційної підтримки МОМ 0 800 211 444 безкоштовно та конфіденційно надає психологічну допомогу.

Система Orphus Поделиться на fb