Ви тут:
Суспільство 

Фінляндія подає заявку на вступ до НАТО

На спільному засіданні президента та урядового комітету із зовнішньої політики та безпеки Фінляндської Республіки, що відбулося в неділю, 15 травня 2022 року, ухвалено одностайне рішення подати від імені цієї країни заявку на членство у Північноатлантичному альянсі.

Джерело: Еспресо

Про це фінський президент Саулі Нійністе та прем’єрка Санна Марін оголосили на брифінгу після завершення засідання. 

“Це наше історичне рішення. Сподіваємось, коли парламент погодиться з нашою позицією, рішення матиме якнайсильнішу основу”, – заявила Марін.

“Найважливішою для нас є безпека Фінляндії, але як член НАТО Фінляндія також візьме на себе відповідальність за безпеку всього Альянсу”, – додала очільниця фінського уряду.

За словами Санни Марін, це рішення зміцнить Північну Європу, а також відкриє нові можливості для міжнародного співробітництва.

Парламент Фінляндії, своєю чергою, має почати обговорення рішення щодо вступу до НАТО в понеділок, 16 травня, а у вівторок, 17-го, визначитися з ратифікацією.

Заявку ж, у випадку якнайшвидшої ратифікуації, офіційно буде подано до штаб-квартири НАТО у Брюсселі в середу, 18 травня.

Як наголосив Саулі Нійністе, депутати парламенту мають виявити відповідальність за долю країни й поквапитися з ратифікацією.

Система Orphus Поделиться на fb