Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

День Європи в Україні: привітання керівників Полтавщини

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. У 2022 році це свято припадає на 21 травня.

19 квітня 2003 року указом президента України було ухвалено рішення щорічно відзначати день Європи в Україні в третю суботу травня. Цьогоріч Україна зустрічає День Європи у стані повномасштабної війни проти російського агресора.

Привітання голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького.

“Шановні земляки!

Україна завжди була частиною європейського світу, поділяючи спільні цінності, збагачуючи його історію та культуру. Сьогодні саме Герої України – від ЗСУ до ТрО та волонтерів – надійно стоять на захисті європейського вибору нашого народу, захищаючи весь світ від російської агресії! Ми довели, що свобода та демократія для нас – найвищі цінності.

У 2022 році ми по-справжньому відчули, хто наші справжні друзі та партнери. Вони довели це – не словом, а ділом. Але саме так пізнаються і перевіряються справжні наміри. Висловлюємо щиру подяку нашим європейським партнерам за допомогу і підтримку у цій війні! Європейським організаціям – за гуманітарну допомогу Україні та Полтавщині.

Терпіння нам та рішучості на шляху до спільного Європейського майбутнього.

Україно, з Днем Європи! Разом переможемо!”

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін привітав з Днем Європи.

“Сьогодні Україна святкує День Європи.

Що для нас Європа? Це наша велика духовна спільнота, яку зараз захищає Україна.

Це наші цінності свободи та демократії. Це високі стандарти життя, безпека, розвиток, взаємодопомога й підтримка. Це культура, наукові відкриття, чисті узбіччя, усвідомлення себе частиною майбутнього, а не минулого.

У цей день ми особливо дякуємо нашим партнерам за гуманітарну, військову, політичну й моральну підтримку. Україна не словом, а ділом довела всім, що ми частина європейського дому. Не буфер і не околиці, а центр. Суб’єкт, а не об’єкт. Захищаємо не тільки себе, а й увесь Захід.

Разом ми обов’язково переможемо й відсвяткуємо спільну Перемогу на Хрещатику і в центрах усіх європейських столиць. Не маю в цьому сумніву”.

Система Orphus Поделиться на fb