Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Чому варто вживати зелені овочі: важливі причини

Не секрет, що вживання в їжу овочів всіх кольорів веселки для нас корисно. Це дозволяє поповнювати організм вітамінами, мінералами, клітковиною та іншими поживними речовинами та має велике значення для збереження здоров’я та профілактики захворювань. Варто звернути особливу увагу на овочі зеленого кольору.

Що робить зелену їжу зеленою та чому їх слід вживати розповіла дієтолог Світлана Фус.

“За колір овочів і фруктів відповідають конкретні сполуки. Саме хлорофіл, пігмент в клітинах рослин, надає їм унікальний зелений колір. Напевно, ще зі школи багато хто пам’ятає про те, що за його участю відбувається фотосинтез. Хлорофіл впливає не тільки на колір листя, але і діє позитивно на здоров’я людини. Адже за хімічною будовою формула гемоглобіну (речовини, яка забарвлює нашу кров в червоний колір), практично дорівнює формулі хлорофілу. Відмінність лише в тому, що в центрі молекули гемоглобіну розташовані атоми заліза, а в центрі хлорофілу – атоми магнію”, – розповіла дієтолог.

Зелені овочі та фрукти завдяки хлорофілу мають протизапальні властивості.

– Хлорофіл підсилює імунну функцію організму, прискорює фагоцитоз;
– має антибактеріальну дію;
– запобігає росту патогенних анаеробних бактерій і грибів в кишечнику;
– зміцнює клітинні мембрани, сприяє формуванню сполучних тканин;
– регулює артеріальний тиск.

Крім хлорофілу в зелених овочах цінні для здоров’я фолієва кислота (вітамін В9), вітамін К, каротиноїди (бета-каротин і лютеїн) і клітковина. Також у них присутній кальцій, важливий мінерал для опорно-рухового апарату.

Як отримати більше користі від овочів?

Якщо ви хочете отримати водорозчинні вітаміни із зелених овочів краще вживати їх саме в свіжому вигляді, бо при термічній обробці вони частково руйнуються. На вміст жиророзчинних вітамінів, таких як E і K висока температура впливає менше. Краще засвоюються жиророзчинні вітаміни при наявності в страві жиру.

Щоб максимально зберегти весь спектр вітамінів готуйте овочі на пару або варіть їх недовго.

“На жаль, зелені овочі не найулюбленіші серед овочів. Їх недооцінюють, ігнорують, вибирають тільки барвисті, яскраві, привабливі на вигляд плоди іншого кольору. Включайте в раціон різноманітні овочі щодня. В тому числі городину зеленого кольору – листя салату, шпинат, капусту броколі, цибулю порей, листя буряка, кріп, петрушку”, – радить Світлана Фус.

Система Orphus Поделиться на fb