Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Бігати корисно: поради лікарів

Регулярна фізична активність запобігає виникненню багатьох захворювань та допомагає їх контролювати. Це стосується серцево-судинних хвороб, інсульту, діабету, кількох видів раку. Фізичні навантаження поліпшують якість життя та добробут.

Джерело: Центр громадського здоров’я

Біг, як один із видів фізичної активності дуже простий та ефективний. Він допомагає підтримувати тіло у формі, позбавитися зайвої ваги. Марафони на різні дистанції стають дедалі популярнішими в Україні та світі. Важко уявити, навіть 5–10 хв бігу на день із низькою інтенсивністю можуть покращити ваше життя.

Декілька фактів про користь бігу:

  • Він знижує ризик смерті. Дослідження показало, що в людей, які бігають, знижується ризик смертності від різних причин на 27%, ризик серцево-судинної смертності на 30% та ризик смертності від раку на 23%.
  • Покращує серцево-судинну, метаболічну форму та профілактує ожиріння.
  • Допомагає підтримати здоров’я скелета.
  • Біг, як аеробна вправа, знижує артеріальний тиск та рівень холестерину. Дорослим рекомендовано займатися 40 хв 3–4 рази на тиждень.
  • Допомагає відновити психічне здоров’я. Біг, як інші фізичні активності, знімає стрес, покращує настрій, збільшує кількість ендорфінів в організмі. Це гарний спосіб побороти тривожність.
  • Покращує якість сну. Аеробні вправи (зокрема, біг) збільшують тривалість повільно-хвильового сну.

У процесі бігу організм відчуває гострі метаболічні та фізіологічні зміни, зокрема, збільшення частоти та глибини дихання, серцевого викиду, коливання вмісту гормонів у крові тощо. Те, що біг корисний для підтримування здоров’я та зменшує ризики низки захворювань, не викликає сумнівів.

Важливо:

1. У випадку хронічних захворювань або проблем зі здоров’ям варто проконсультуватися з лікарем та обрати ті фізичні активності, які підійдуть саме вам
2. Якщо ви бігаєте на свіжому повітрі, то при звуках повітряної тривоги припиніть бігти та пройдіть до укриття
3. Бігайте лише в безпечних місцях: спортивні майданчики та прогулянкові доріжки в парках. Якщо ви побачили підозрілий предмет – зверніться до поліції вашого міста за номером 102

Система Orphus Поделиться на fb