Ви тут:
Суспільство Україна 

Арку Дружби народів в Києві перейменували, – Кличко

Київрада 14 травня ухвалила рішення щодо декомунізації назви арки Дружби народів, тепер це – Арка Свободи українського народу. Окрім арки перейменували ще десятки пам’ятників.

Про це у Telegram розповів міський голова Києва Віталій Кличко.

“Також депутати затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму.

Що стосується перейменувань, це – резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, інституту національної пам’яті та інших установ для завершення процесу найменувань.

Сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов’язані з Росією. Але, нові назви мають жити десятки, а то й сотні років. Тому процес найменувань має бути швидким, проте обґрунтованим”.

Кличко повідомив, що рейтингове голосування щодо перейменувань столичних об’єктів Київрада подовжила до 19 червня. Відбуватиметься голосування в мобільному додатку “Київ цифровий”.

Система Orphus Поделиться на fb