Ви тут:
Суспільство Україна 

36% українців сприймають святкування Дня перемоги 9 травня як пережиток минулого, – група “Рейтинг”

Соціологічна група “Рейтинг” провела комплексне дослідження ідеологічних маркерів українського суспільства.

Напередодні 9 травня респондентам задавали питання щодо радянського минулого, ролі та участі українського народу у Другій світовій війні, національно-визвольного руху, оцінки історичних постатей, відношення до заборони символів та демонтажу пам’ятників. 

Однією із ключових змін в історичній пам’яті – переоцінка ставлення до Дня Перемоги 9 Травня. Якщо до 2022 року це свято абсолютною більшістю (80%) дорослого населення сприймалося як таке, що має значимий особистий символізм, то у 2022 році для значної частини опитаних воно перейшло у розряд пережитків минулого (36%), або ж буденності (23%).

Крім того “переможний” символізм цього дня змінився на “меморіальний”. З 2012 року фіксувалася поступова динаміка переосмислення цієї дати. Але війна з росією різко змінила погляди українців і сьогодні для 80% опитаних – це День пам’яті, і лише для 15% – День перемоги (у 2018 таких було 58%).

Читайте також: Рада проголосувала за перенесення святкування Дня перемоги на 8 травня

Попри зміну ставлення до символізму Дня Перемоги, українці високо (78%) оцінюють внесок українського народу у перемогу над фашизмом, а 67% переконані, що саме Україна внесла найбільший вклад в перемогу над Німеччиною у Другій світовій війні. Про росію такої думки 23%, Білорусь – 24%, інші країни СРСР – 21%. Щодо союзників: про найбільший вклад США говорять 30% українців, Великою Британії – 27%.

Під час дослідження опитали 1 000 респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Нагадаємо, начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін розповів, що  9 травня робочий день і жодних святкових заходів не планують

Система Orphus Поделиться на fb