Ви тут:
Суспільство Україна 

21 травня Україна відзначає День Європи

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. У 2022 році це свято припадає на 21 травня.

19 квітня 2003 року указом президента України було ухвалено рішення щорічно відзначати день Європи в Україні в третю суботу травня.

Цьогоріч Україна зустрічає День Європи у стані повномасштабної війни проти російського агресора.

“Саме тому цей день в Україні має особливе значення, адже українці боронять демократичні європейські цінності ціною власного життя, захищаючи не лише Україну від імперіалістичного загарбника, але і всю Європу. Європейський Союз створювався, аби забезпечити мир та процвітання для країн Європи. Але миру сьогодні немає. А без миру неможливе процвітання. Росія продовжує найбільш криваву війну з часів Другої світової. Ця війна зачіпає всю Європу, тому що вона відбувається на європейському континенті, проти цінностей Європи – свободи, демократичних засад, рівності, цінності життя людини. І наші захисники, потужні Збройні Сили України, сьогодні вже довели, що російським загарбникам ніколи не досягти своїх ницих цілей”, – наголосила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Європейський Союз продовжує пропонувати політичну, фінансову та гуманітарну допомогу Україні, зокрема:

– ЄС вперше погодився виділити кошти для фінансування поставок зброї третій країні. Ця допомога сягне 2 млрд євро.

– Близько 5 млн українців, які тікали від війни, отримали прихисток в ЄС.

– ЄС підтримує економічну стабільність України та вже надіслав 1,2 млрд євро в межах макрофінансової допомоги ЄС.

– Єврокомісія запропонувала надати Україні новий пакет допомоги на 9 млрд євро, аби збалансувати наш бюджет та забезпечити виплати нашим громадянам.

– Європейська Комісія презентувала план допомоги Україні та відбудови нашої держави, що передбачає інвестиції та реформи, які відповідатимуть стандартам Євросоюзу.

 Україна вже подала заявку на членство та передала усі необхідні документи Єврокомісії для оцінки готовності країни отримати статус кандидата.

“Цьогоріч Дні Європи в Україні та ЄС – це про сміливість та рішучість. Про єдність України та ЄС у прагненні та побудові спільного мирного та демократичного майбутнього”, – додала Ольга Стефанішина.

Система Orphus Поделиться на fb