Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку квітня на Полтавщині за незаконний вилов риби поліція відкрила 15 кримінальних проваджень

З початку квітня поточного року за фактами браконьєрства на воді поліція Полтавщини відкрила 15 кримінальних проваджень. За попередніми підрахунками, правопорушники завдали державі шкоди на суму близько 600 тисяч гривень. У рамках відкритих кримінальних проваджень тривають слідчі дії.

Джерело: поліція Полтавщини

«В умовах воєнного стану браконьєрство – це не тільки злочин проти довкілля, це – загроза для національної екологічної безпеки України. Спільно з іншими правоохоронними відомствами ми прикладемо максимум зусиль, щоб запобігти варварському вилову та знищенню водних біоресурсів під час їх природного відтворення. Запевняю, що правопорушники нестимуть адекватну юридичну відповідальність, у відповідності до закону, з урахуванням воєнного стану. Лише з початку квітня за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом підрозділами дізнання поліції області, під процесуальним керівництвом прокуратури, відкрито 15 кримінальних проваджень за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України. За попередніми підрахунками Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області, браконьєрами завдано шкоди державі на загальну суму близько 600 тисяч гривень. У правопорушників виловлену рибу вилучено та передано за призначенням, про що складені відповідні акти. Зразки водних біоресурсів направлені на інженерно-екологічну експертизу, за висновками якої будуть прийняті відповідні процесуальні рішення», – повідомив начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов.

“Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства та реалізації риби – повідомляйте цю інформацію за номерами: 102 або (0536) 74-03-90 (сектор поліцейської діяльності на воді (м. Кременчук), +3(8098) 739-26-30 (чергова частина Кременчуцького РУП), +3(8097) 703-39-18 (чергова частина відділення поліції №2 Кременчуцького РУП)”, – закликають правоохоронці.

Нагадаємо, з 1 квітня цього року на водоймах Полтавської області заборонена навігація для маломірних суден, окрім військових і поліцейських. Також, заборонено вилов риби шляхом промислового, любительського та спортивного рибальства.

За інформацією Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області, діють такі терміни заборони:

Для любительського та спортивного рибальства:

• на Кременчуцькому водосховищі з 11 квітня по 20 червня 2022 року;
• на Кам’янському водосховищі з 11 квітня по 20 червня 2022 року;
• в корінних водах річок з 11 квітня по 30 травня 2022 року;
• в придаткових водах з 11 квітня по 10 липня 2022 року.

Для промислового рибальства:

• на Кременчуцькому водосховищі з 16 квітня по 24 червня 2022 року;
• на Кам’янському водосховищі з 16 квітня по 24 червня 2022 року;
• в корінних водах річок з 16 квітня по 04 червня 2022 року;
• в придаткових водах з 16 квітня по 14 липня 2022 року.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах в межах району діяльності (контролю) Полтавського рибоохоронного патруля.

На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонити пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Система Orphus Поделиться на fb