Ви тут:
Суспільство Україна 

Яким буде Великдень в умовах воєнного стану

У зв’язку з воєнним станом та запровадженням комендантської години нічних богослужінь не буде

Про це повідомила пресслужба Київської митрополії Української православної церкви (ПЦУ), передає “Еспресо.Захід“.

“З метою дотримання безпеки парафіян та духовенства, особливо в районах, наближених до фронту, благословляється встановлювати час початку богослужінь Страсної седмиці (особливо Страстей у четвер і Похорону Плащаниці в п’ятницю) та на Великдень так, щоби їх початок та завершення не припадали на період комендантської години. Слід також врахувати додатковий час для парафіян і духовенства на дорогу до храму і від нього (приблизно одна година до та після богослужіння, в залежності від розміру населеного пункту)”, – йдеться у роз’ясненні ПЦУ.

Відтак, Великоднє богослужіння радять розпочинати не опівночі, в неділю вранці, після завершення комендантської години.

У монастирях, які мають закриту територію і доступ до яких буде обмежений на час дії комендантської години, богослужіння звершуються відповідно до рішення керівництва монастиря, з урахуванням загальних норм.

“У місцевостях, де не спостерігається підвищена небезпека через бойові дії та обстріли з боку російських військ, духовенство може звернутися до органів місцевої влади за роз’ясненням щодо можливості зміни режиму комендантської години на Великодню ніч і ухвалювати рішення щодо розкладу служб з дотриманням такого режиму”, – кажуть у ПЦУ.

Зазначається, що ці норми також стосуються організації освячення великодніх страв.

Розклад богослужінь Страсної седмиці та на Великдень рекомендують поширити завчасно як у храмі, так і через місцеві засоби масової інформації.

Система Orphus Поделиться на fb