Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Я б не хотів, щоб щось нагадувало про те зло, яке окупанти спричинили нам: Лунін про процес дерусифікації

У деяких містах Полтавщини громади розпочали розглядати питання перейменування вулиць, які були названі на честь російських діячів. 

Приміром, у Кременчуці перейменували вулицю Маяковського, а в Гадячі планували змінити 35 назв площ, вулиць та провулків

Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін розповів на брифінгу журналістам, що питання про перейменування вулиць чи знесення пам’ятників має право вирішувати кожна громада окремо. 

“Я вважаю, що це питання органів місцевого самоврядування. Тому ті люди, які проживають на певній території, повинні самі вирішувати, яким пам’ятникам бути, а яким ні. І як повинні називатись вулиці. Тому місцеві громади мають повноваження ухвалювати такі рішення. Я буду підтримувати рішення людей. Після того, як окупанти напали на нас, я б не хотів, щоб щось нагадувало про те зло, яке вони спричинили нам. Я впевнений, що і Пушкін, і Лермонтов та інші діячі нічим не відрізняються від представників іншої світової літератури – Шекспіра чи когось іншого. Для нас це зарубіжна література і не більш того. Наприклад, я не бачу пам’ятників Шекспіру на території області”, – розповів Дмитро Лунін. 

Нагадаємо, у Міносвіти оцінять, чи доцільно у школах вивчати твори російських авторів. Також у відомстві підтримують ініціативу замінити російську мову у школах іншими предметами. 

Система Orphus Поделиться на fb