Ви тут:
Суспільство Україна 

Ворог зобов’язує дітей розпочати навчання у районах на межі ведення бойових дій, – Денісова

У тимчасово окупованому місті Волноваха на Донеччині окупанти змушують дітей іти до навчальних закладів і розпочати навчання з 11 квітня. 

За словами Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, діти стануть заручниками та живим щитом для військ російського агресора.

“Ймовірно, такі дії окупантів спрямовані на ускладнення операції з майбутнього звільнення міста Збройними Силами України та для можливих провокацій із жертвами заради дискредитації та звинувачення української сторони. Країна-окупант ставить під загрозу право на життя дітей, яке гарантоване Конвенцією ООН про права дитини та Женевською конвенцією 1949 року про захист мирного населення під час війни”, – додала Денісова. 

Статтею 38 Конвенції ООН про права дитини визначено, що згідно з своїми зобов’язаннями за міжнародним гуманітарним правом, пов’язаним із захистом цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів з метою забезпечення захисту дітей, яких торкається збройний конфлікт, та догляду за ними.

“Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти воєнних злочинів та порушення прав дітей РФ в Україні”, – зазначила Денісова.

Система Orphus Поделиться на fb