Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

В Дії запустили комплексну послугу для внутрішньо переміщених осіб

Українці, які вимушені евакуюватися з регіонів, де ведуться бойові дії, до більш безпечніших місць України, можуть отримати статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) онлайн та подати заявку на щомісячну виплату.

Статус ВПО можуть отримати користувачі в Дії як для себе, так і для своїх дітей – виплати в розмірі 2 000 грн для дорослих та 3 000 грн для дітей, повідомили у Мінцифрі.

Виплати нарахують на картку єПідтримка, і їх можна використати як завгодно: зняти готівку, переказати на іншу картку та купити будь-який товар.

Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії:

1.Оновіть застосунок та в розділі “Послуги” виберіть “Отримати статус ВПО”.

2.Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою).

3.Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них — свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну.

4.Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку єПідтримка.

5.Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту.

Заява сформована! Перевірте її, підтвердьте достовірність даних та натисніть “Надіслати”.

“Довідка ВПО з’явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку єПідтримка.  Усю інформацію про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи ми міститься на сайті. Наразі послуга доступна для українців, які отримують статус ВПО вперше. Працюємо над тим, щоб найближчим часом нею змогли скористатися і всі переселенці, що отримали статус ВПО раніше”, – повідомили у Мінцифрі. 

Система Orphus Поделиться на fb