Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У Раді зареєстрували законопроєкт щодо заборони ввезення та продажу російських ліків

Голова комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький пропонує заборонити ввезення та продаж лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території росії та Білорусі. Відповідний законопроєкт реєструють у Верховній Раді.

Джерело: Михайло Радуцький

“На даний час в Україні вже діє заборона на ввезення медичних препаратів із росії та Білорусі. Водночас через інші країни до нас можуть потрапити препарати, вироблені на російських підприємствах міжнародних фармацевтичних компаній. Ми хочемо цьому запобігти. Наш законопроєкт вносить зміни до закону «Про лікарські засоби». Зокрема у державній реєстрації лікарського засобу може бути відмовлено у разі, якщо встановлено, що один або декілька етапів виробництва здійснювалось підприємствами, розташованими на території росії та Білорусі”, – повідомив Радуцький.

За його словами, заборона важлива з огляду на те, що Україна має бути прикладом санкційної політики для всіх наших партнерів. Будь-що з росії не можете потрапляти до цивілізованого світу.

“Крім того, запропоноване рішення – це сигнал міжнародним фармацевтичним компаніям, які продовжують працювати в росії. Ваша продукція стає токсичною та підпадає під заборону! Комітет, до речі, вже звертався до таких компаній із закликом вийти з російського ринку. Значна частина міжнародної «фарми» зупинила інвестиції, клінічні випробування у путінській росії, але все одно продовжила працювати «на крові». Будемо й надалі закликати інші країни бойкотувати медичні товари компаній, які працюють у росії. Також законопроєкт передбачає, що Уряд отримує повноваження на період воєнного стану тимчасово зупинити експорт лікарських засобів у разі, якщо система охорони здоров’я не забезпечена такими препаратами у повному обсязі”, – зазначив Радуцький.

Система Orphus Поделиться на fb