Ви тут:
Суспільство Україна 

У Каховці рашисти облаштували катівню у приміщенні поліції, – омбудсмен

У Каховці Херсонської області російські окупанти облаштували катівню у приміщенні поліції, де б’ють та піддають тортурам заручників електричним струмом.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Російські солдати затримують на вулицях міста не лише активістів чи учасників АТО/ООС, а й чоловіків, які не мають жодного відношення до військової служби, і не виходили на мітинги проти окупації. Для цього використовується формальний привід – “порушення правопорядку” або “порушення комендантської години”.

Біля відділку поліції постійна черга з родичів затриманих чоловіків, які намагаються дізнатися про їхню долю або передати продукти харчування та речі першої необхідності.

Як повідомляють свідки, в приміщенні каховської поліції перебуває понад 10 цивільних осіб, дехто з них утримуються там вже кілька тижнів. Чоловіків катують електрошокерами, б’ють.

Найжорстокіше російські військові ставляться до тих, хто має відношення до силових структур — бійців територіальної оборони та колишніх учасників АТО/ООС.

“Такі дії рф є воєнним злочином та злочином проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду та прямим порушенням статей 3 та 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, статей 9 та 21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та статті 5 Європейської конвенції з прав людини. Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини рф в Україні”, – зазначила Людмила Денісова.

Фото: telegram Людмили Денісової

Система Orphus Поделиться на fb