Ви тут:
Суспільство Україна 

Скажений принтер російської пропаганди: дайджест за 15 квітня

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрали перелік фактів російської пропаганди за 15 квітня.

Росія “отримала в щелепу”, проте робить висновки

Військовий пропагандист Олександр Сладков написав у своєму Telegram-каналі пост, закликаючи провести роботу над помилками. Він визнав, що Росія “організувала фронт”, але вже “отримала в щелепу”.

“Не треба боятися помилок, треба боятися їх ігнорування. Отримали у щелепу, зробіть висновки (я сподіваюся, що їх зроблено) і наступайте так, такими силами, щоб не було сумнівів у перемозі… Програш зжере все. І, навпаки, перемога дасть усе”.

Насправді, виходить, що мантра, яку повторює Кремль, як в останній заяві прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова від 15 квітня, що «спецоперація йде за планом і сумнівів у здійсненності поставлених перед російськими збройними силами завдань не повинно бути», є такою самою брехнею, як і решта самонавіювань. Наприклад, щодо параду перемоги на Хрещатику спочатку через три дні після початку війни, а тепер – на 9 травня.

“Миролюбність” з касетними боєприпасами

В цій же заяві Пєсков пояснює миролюбний характер “спецоперації”: “Там, де націоналістичні батальйони не беруть мирне населення у заручники, там, де націоналістичні батальйони не розстрілюють соціальні об’єкти, будинки, там і налагоджується мирне життя”, – зазначив Пєсков.

Насправді, тільки за вчора, 15 квітня, внаслідок обстрілів Харкова 8 загиблих та 42 поранених, а в Миколаєві загинуло п’ятеро, ще 15 — поранені. Особливого цинізму брехні Пєскова додає той факт, що Миколаїв обстрілювали касетними боєприпасами.

Климове: хто кого провокує?

“Кількість та масштаби ракетних ударів по об’єктах у Києві будуть збільшуватися у відповідь на вчинення київським націоналістичним режимом будь-яких атак терористичного характеру чи диверсій на російській території”, – заявив представник Міноборони РФ Ігор Конашенков.

Під цим, ймовірно, мався на увазі обстріл нікому непотрібного селища Климове у прикордонній Брянській області.

Насправді, вже навіть самі окупанти не приховують, що обстріл Климового потрібен лише Кремлю: “Это наши херачат! Так надо! Так делают для того, чтобы типа хохлы провоцируют”.

Є запис перехоплення СБУ телефонної розмови російського окупанта зі своєю дружиною. Жінка розповідала про постраждалих внаслідок обстрілу Климового, на що їй Z-солдат відповів, що російські війська самі нанесли удари по об’єктам у Брянській області.

У місцевому російському чаті люди починають здогадуватись самі, без додаткових роз’яснень.

Білі пов’язки як розпізнавальний знак російської катівні

Вчергове роспропагандисти вкидають тези про те, що українці самі розстріляли цивільних у Бучі через їхні білі пов’язки на рукавах.

Насправді, про примус українців на окупованій території носити російські розпізнавальні знаки вперше стало відомо з новин про Маріуполь. Саме там російські війська це практикували. Телеграм-канал “АЗОВ-Маріуполь” ще 19 березня попереджав, що росіяни вводять в оману цивільних громадян, пов’язуючи їм білі пов’язки – нібито як розпізнавальний знак цивільного населення.

15 квітня очільник нацполіції Київської області Андрій Небітов розставив всі точки над “і” в кривавій історії про “білі пов’язки”. Він заявив, що станом на 15 квітня у регіоні знайдено вже 900 тіл цивільних (це до слів Пєскова про «миролюбний характер “спецоперації”. – ред.), які загинули внаслідок військових дій.

“І так само як у Маріуполі, окупанти змушували жителів захоплених міст на Київщині носити пов’язки як знак, що людину перевірили, і до нього не ставитимуться з особливою прискіпливістю. На жаль, багатьом із них це не допомогло. Російські вбивці все одно вбивали всіх підряд”, – зазначив Небітов.

Польські найманці в уяві пропагандистів

Міноборони РФ заявило, що “в населеному пункті Ізюмське Харківської області в результаті удару ліквідовано загін найманців польської приватної військової компанії. Знищено до 30 польських найманців”.

Насправді, як заявив речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна, “ми нічого не знаємо ані про існування якогось польського підрозділу добровольців, ані про смерть поляків в Україні”. А посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький взагалі потролив росіян з цього приводу. “Росія також каже, що на Чорному морі був шторм”, – написав він, натякаючи на попередні заяви Міноборони РФ щодо затоплення крейсера “Москва”.

Хрест на фейках про румунський Червоний Хрест

Фейкомети з Росії розповсюдили новину, що Червоний Хрест Румунії припиняє гуманітарну допомогу в Одесі через корупцію місцевих чиновників.

Насправді, у коментарі StopFake Червоний Хрест Румунії спростував цю інформацію і запевнив, що продовжує надавати допомогу Україні, зокрема, й на Одещині. Вже відправлено 58 вантажівок з гуманітарною допомогою, що перевезли 1450 тон гуманітарних вантажів.

Так був поставлений хрест на спробах очорнити роботу румунського Червоного Хреста в Одещині.

Знайти відмінність між Царьовим та Кедмі

Про якість роботи російської пропаганди говорить наступний факт. На програмах одного з головних російських пропагандистів Володимира Соловйова дуже частим гостем є такий собі Яків Кедмі – ізраїльський проросійський пропагандист, українофоб, який вважає себе експертом з питань військово-політичної та міжнародної політики.

В український політиці колись був такий Олег Царьов. Зараз він переховується в РФ від слідства, розпочатого Генеральною прокуратурою України за звинуваченням у державній зраді через колабораціонізм із Росією.

Увага, знайдіть хоч одну відмінність між постами цих двох осіб.

І це все, що потрібно знати про роботу “скаженого принтера” російської пропаганди.

Перейти до вмісту