Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ заблокувала діяльність проксі-центру, який надавав російським користувачам можливості для інтернет-диверсій з анонімних акаунтів

Двоє мешканців м.Києва, використовуючи телекомунікаційне обладнання, налагодили підпільний бізнес із анонімізації дистанційного доступу до мережі Інтернет з використанням SIM-карток та модемів українських операторів зв’язку.

Джерело: Генпрокуратура

Вказаний сервіс дозволяє дистанційно використовувати в якості VPN модеми українських операторів зв’язку, видаючи користувача з будь-якої країни за абонента українського мобільного Інтернету.

Від початку війни і блокування в РФ доступу до соцмереж Facebook та Instagram, цей сервіс почав активно використовуватись російськими Інтернет-агітаторами для обходу блокувань та поширення антиукраїнської пропаганди від імені українських користувачів, імітуючи їх фізичне перебування в Україні.

Крім того, проросійські хакери під виглядом українських користувачів використовували вказаний сервіс для обходу анти-DDoS обмежень веб-ресурсів української ІТ-інфраструктури, які заблокували доступ з території РФ.

Оплату за такі послуги вони приймали на гаманці заборонених російських платіжних систем.

Наразі функціонування такого обладнання заблоковано. За місцем розташування центру проведено огляд з метою встановлення можливих напрямів проведених антиукраїнських інформаційних спецоперацій та кібератак.

Система Orphus Поделиться на fb