Ви тут:
Суспільство Україна 

Росія поки що не погоджується на дипломатичний шлях розблокування Маріуполя, – Зеленський

Україна готова до розв’язання питання розблокування Маріуполя та евакуації цивільного населення дипломатичним шляхом, але Росія поки що не демонструє готовності до такого кроку.

Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ після переговорів з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем у Києві, повідомляє Офіс Президента.

«Ситуація в Маріуполі погіршується. На жаль, поки що ми не можемо досягти там позитивного результату. У наших військових і бійців – сотні поранених людей. Захищаючи своєю спиною звичайних цивільних людей, вони втрачають свої життя. Тому що саме за спинами наших хлопців у Маріуполі перебуває, наскільки мені відомо, близько тисячі цивільних, серед яких є діти й жінки», – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив, що Україна постійно пропонує російській стороні варіанти організації гуманітарних коридорів. Деякі з них спрацювали.

«Декілька десятків тисяч мирних жителів було вивезено з Маріуполя завдяки цій роботі. На жаль, декілька тисяч людей повірили російським окупантам і поїхали в бік окупованих частин нашої держави, а також у бік Російської Федерації. І ми не знаємо долю цих тисяч мирних людей», – розповів він.

За словами Президента, для розблокування Маріуполя є два шляхи. Перший полягає у наданні українським військовим серйозної допомоги важким озброєнням. На це сподіваються захисники міста, які не збираються здаватися ворогу. Але поки що в України недостатньо техніки, щоб працювати в цьому напрямку, повідомив Глава держави.

Система Orphus Поделиться на fb