Ви тут:
Суспільство Україна 

Рівень терору окупантами Маріуполя б’є всі нацистські рекорди, – омбудсмен

На сьогодні, за інформацією Маріупольської міської ради, підтверджено дані про 33 тисячі містян, яких було примусово депортовано до РФ та тимчасово окупованих районів Донецької області. При цьому ЗМІ країни-агресора, посилаючись на джерела у військових відомствах РФ, рапортують про понад 700 тисяч осіб, вивезених окупантами до Росії, з них понад 131 тисяча – діти. З Маріуполя за період війни вивезено 134 тисячі людей.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

“В окупованих частинах міста наразі триває жорстка зачистка мирних жителів, яка проводиться за сприяння місцевих колаборантів. Саме вони передають окупантам дані маріупольців, зокрема працівників державних установ та правоохоронних органів”, – зазначила Людмила Денісова.

Свідки повідомляють, що рашистські гвардійці та “кадирівці” проводять незаконні арешти, затриманих піддають тортурам та страчують за будь-який прояв проукраїнської позиції.

Читайте також: Ми робимо можливе й неможливе для Перемоги, – Валерій Залужний про оборону Маріуполя

Частина містян потрапляє до фільтраційних таборів, зараз там перебувають близько 10 тисяч осіб. Процедури проходять повільно, адже ворог зацікавлений у прикритті своїх позицій живою силою – мирними маріупольцями. Не припиняються обстріли рештків житлових кварталів, у місті не вщухають пожежі.

“Дії рашистської армії в Маріуполі – це акт геноциду українського народу, відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти злочину геноциду та воєнних злочинів РФ в Україні”, – наголосила омбудсмен.

Фото з telegram-каналу Людмили Денісової

Система Orphus Поделиться на fb