Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Особливості боротьби з кіберзлочинністю в умовах воєнного стану, – роз’яснення полтавських юристів

 На сьогоднішній день відбувається зростання рівня кіберзлочинності. З цією метою 24 березня набув чинності Закон України “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю в умовах воєнного стану”.

Згідно внесених змін до Кримінального кодексу України було спрямовано посилення відповідальності за несанкціоноване втручання у роботу електронних систем залежно від їхніх наслідків, повідомляють у Полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зокрема, за скоєння кіберзлочину (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем та електронних комунікаційних мереж), карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі до трьох років;

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб,

– карається штрафом від трьох тисяч до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Якщо ж таке втручання призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації,

– карається штрафом від семи тисяч до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

За заподіяння шкоди, визнаної значною шкодою чи створили небезпеку тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення чи інших тяжких наслідків,

– караються позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Також законом передбачено покарання за кіберзлочини вчинені під час воєнного стану,

– караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Закон визначає, що злам електронних систем під час пошуку та виявлення потенційних уразливостей таких систем чи мереж, не вважається злочином (несанкціонованим втручанням в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном  (0532) 56-02-88,(050) 561-77-46, (068) 502-26-54.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:

-скористатися мобільним застосунком “Безоплатна правова допомога”, завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;

-у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;

-у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;

-правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua.

Система Orphus Поделиться на fb