Ви тут:
Суспільство Україна 

Окупована Херсонщина на межі гуманітарної катастрофи, – омбудсмен

Понад місяць залишається в рашистській окупації Херсон та більша частина Херсонської області.  Регіон на межі гуманітарної катастрофи. 106 населених пунктів без електроенергії.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

“Усе менше стає продуктів і ліків, а російські загарбники забирають у населення останнє. Життєво необхідних медичних препаратів для людей, які мають онкологію або цукровий діабет, в області взагалі немає”, – розповіла омбудсмен.

За її словами, днями окупанти захопили гуманітарний хаб у Херсоні, який був організований для допомоги містянам та медичним закладам області. Рашисти забрали ліки, дитяче харчування та памперси. Продовжують викрадати активістів з проукраїнською позицією, за інформацією обласної прокуратури у заручниках російських бойовиків перебувають 137 осіб, зокрема 4 журналісти.

Місцеві жителі зазначають, що в Херсоні з’явився аналог донецької Ізоляції для катувань незгодних з окупаційним режимом. Окупанти перекрили більшість інформаційних каналів України та поширюють дезінформацію через рашистські ЗМІ та соціальні мережі.

“Такі дії російських загарбників на тимчасово окупованих територіях це воєнний злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини РФ в Україні”, – наголосила Людмила Денісова.

Фото: telegram Денісової

Система Orphus Поделиться на fb