Ви тут:
Суспільство Україна 

Новий український криголам вперше дістався станції «Академік Вернадський»

Наш науково-дослідний криголам «Ноосфера» дістався Антарктики й уже стоїть поблизу о. Галіндез, де розташована українська станція «Академік Вернадський».

Як повідомляє Національний антарктичний науковий центр, його шлях з Чилі до крижаного континенту зайняв 5 днів: «Ноосфера» вийшла з Пунта Аренасу ввечері 25 березня, а ввечері 30 березня (в Україні вже була ніч) прийшла до станції.

«Дорогою зазвичай неймовірно штормова протока Дрейка була лагідною до нашої команди. Вести судно з Чилі до Антарктики українському капітану Павлу Панасюку допомагав колишній британський капітан криголама Саймон Воллес, який понад 6 років працював в цьому суворому регіоні та має значний досвід. Він відзначив: «Вперше на моїй пам’яті, погода в Дрейку була гарною».

«Ноосфера» доставила до «Вернадського» дуже багато різних потрібних вантажів, але найголовніше – 27-му Українську антарктичну експедицію. На колег дуже чекала команда зимівників 26-ї УАЕ та сезонний загін, які тепер зможуть повернутися додому. Припускаємо, що наші полярники чекали на «Ноосферу» під синьо-жовтим прапором, як Ассоль на корабель з пурпуровими вітрилами.
Через шторм уже біля станції, на жаль, переправити з судна на острів 27-му УАЕ поки немає можливості (хвилі занадто високі для невеликих човнів), але щойно погода зміниться, полярники з нової експедиції приєднаються до всіх на «Вернадському».

Також протягом наступним днів триватиме розвантаження річних запасів їжі, пального, будівельних матеріалів тощо. Відтак «Ноосфера» розпочне свій шлях назад до Чилі з однією цікавою зупинкою, про яку ми напишемо окремо», – йдеться у повідомленні.

Система Orphus Поделиться на fb