Ви тут:
Суспільство Україна 

На території тимчасово окупованої Луганщини окупанти намагаються створити ілюзію “нормального життя”, – Людмила Денісова

На території тимчасово окупованої Луганщини рашисти намагаються створити ілюзію “нормального життя”, змушуючи дітей ходити до навчальних закладів, де освіта відбувається за російською програмою.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

“У Новоолександрівці дітей окупанти впродовж дня не випускають з приміщення школи, пояснюючи це заходами безпеки. За кожним вчителем закріплені російські військові, які погрожуючи розправою змушують проводити навчання”, – зазначила омбудсмен.

Вона наголосила, що залучення дітей до навчання поблизу зони активних бойових дій несе пряму загрозу їхньому життю та безпеці та є прямим порушенням статті 38 Конвенцією ООН про права дитини.

“Нав’язування освіти країни-окупанта суперечить статті 29 Конвенції ООН про права дитини, яка встановлює, що освіта дитини має бути спрямована на виховання поваги до батьків дитини, її культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає, країни її походження. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав дитини в Україні”, – додала Людмила Денісова.

Система Orphus Поделиться на fb