Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині склали близько 60 протоколів за самовільне випалювання рослинності

На Полтавщині склали близько 60 протоколів за самовільне випалювання рослинності

У березні поліцейські Полтавщини склали близько 60 протоколів за самовільне випалювання рослинності в населених пунктах області.

Про це повідомили у поліції Полтавщини.

Лише за минулу добу виявлені три таких правопорушники. Складені на них адміністративні матеріали направлені на розгляд адміністративним комісіям.

“Закликаємо громадян відповідальніше ставитись до заборони самовільного випалювання сухостою та залишків рослинності. В умовах війни пожежі створюють небезпечну ситуацію, яка може сприйматися правоохоронцями як фактор інших загроз для населення, об’єктів і територій. Будьте свідомими громадянами України та не порушуйте Закон”, – наголосив начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини Роман Ніколаєнко.

Нагадаємо, за випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6 120 гривень штрафу; для посадових осіб – від 15 300 до 17 тисяч гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити від 85 тисяч до 153 тисяч гривень штрафу або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, Кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.

Фото: поліція

Система Orphus Поделиться на fb