Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство 

На Полтавщині аграріям банки надали кредитів на понад 477 млн грн

На 21 квітня банки видали кредити 3070 сільгосптоваровиробникам на 8 млрд 840 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80 % – 7 млрд 155 млн грн. Зокрема, понад 477 млн грн надали аграріям Полтавської області.

Про це повідомили в Мінагрополітики України.

Трійка областей-лідерів із залучення кредитів за останній місяць залишається незмінною: Кіровоградська (1 млрд 473 млн грн), Вінницька (1 млрд 308 млн грн), Дніпропетровська (1 млрд 200 млн грн).

Далі слідують Одещина (887 млн 348 тис. грн), Волинь (536 млн 989 тис. грн), Львівщина (516 млн 178 тис. грн), Полтавщина (477 млн 527 тис. грн) і Тернопільщина (465 млн 126 тис. грн).

За програмою “Доступні кредити 5-7-9%” банки надають, зокрема, й аграріям пільгові кредити та державні гарантії на портфельній основі. Ставка становить 0 %. Строк кредитування – 6 місяців. Сума кредиту – до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20 % від суми кредиту – решту суми гарантує держава.

Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.

“Наразі банки вийшли на такий темп, що в тиждень по Україні видається кредитів тільки аграріям на суму близько 3,5 млрд грн. На таке пільгове кредитування в бюджеті вже передбачено 25,5 млрд грн, але в перспективі держава має намір наростити фінансування сільського господарства ще більше. Тому закликаємо аграріїв користуватися нагодою та підтримувати в такий спосіб свій агробізнес. Менше ніж за місяць кредити отримали понад 3 тисячі с/г товаровиробників. Тим більше, що банки максимально спростили умови та вимоги до позичальників. А з моменту подачі документів банки надають відповідь протягом всього лише декількох днів щодо свого рішення у видачі кредиту”, – розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Перелік банків, які надають відповідне кредитування:

АТ “Ощадбанк”

АТ КБ “ПриватБанк”

АТ “ПУМБ”

АТ “ПроКредит Банк”

АТ “Райффайзен Банк”

АБ “УКРГАЗБАНК”

АТ “Укрексімбанк”

АТ “КРЕДОБАНК”

АТ “МІБ”

АТ “КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК”

АТ “ОТП БАНК”

ПАТ “МТБ БАНК”

АТ “АГРОПРОСПЕРІС БАНК”

АТ “Полтава-Банк”

ПАТ “БАНК ВОСТОК”

АТ “БАНК АЛЬЯНС”

АТ АКБ “Львів”

АТ “АСВІО БАНК”

АТ “ТАСКОМБАНК”

АТ “ПІРЕУС БАНК МКБ”

АТ “КРЕДИТВЕСТ БАНК”

АТ “КІБ”

Для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році Постановою Кабміну від 12 березня 2022 р. № 274 для МСП – сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.

Система Orphus Поделиться на fb