Ви тут:
Суспільство Україна 

На Луганщині окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою

У Рубіжному на Луганщині окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою. Тому місцевих жителів закликають залишатись в укриттях. Якщо люди перебувають у приміщенні, потрібно закрити двері і вікна. 

Також людям потрібні захисні маски для обличчя, пропитані содовим розчином. 

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки. Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з’являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами”, – повідомив очільник Луганщини. 

При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон’юнктиви, що призводить до втрати зору.

Перша допомога: при попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин. При попаданні на шкіру – уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. При проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води.

Система Orphus Поделиться на fb