Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ закликає батьків не забувати про вакцинацію дітей від основних інфекційних хвороб

Намагаючись повернути до свого життя максимум рутинних речей, які дозволяють триматися, згадайте про щеплення для своїх дітей. Своєчасна вакцинація дозволить запобігти основним інфекційним хворобам.

У МОЗ нагадали про календар вакцинації:

Згідно з календарем, діти отримують щеплення від 10 небезпечних хвороб:

– гепатит В: у першу добу життя, через 2 та 6 місяців;
– туберкульоз: на 3-5 добу;
– кір, паротит, краснуха: перша доза у 12 місяців, друга – у 6 років;
– дифтерія, правець: у 2, 4, 6 та 18 місяців, тоді у 6 років і ревакцинація через кожні 10 років;
– кашлюк: у 2, 4, 6 та 18 місяців;
– поліомієліт: у 2, 4, 6 та 18 місяців, а тоді у 6 та 14 років;
– гемофільна інфекція: у 2,4 та 12 місяців.

Тут можна побачити сам календар вакцинації і звіритися з ним.

Перевірте, коли та яке щеплення робили дитині востаннє. Якщо маєте сумніви – зверніться до сімейного лікаря, щоб розібратися з цією важливою інформацією. Також розкажіть лікарю, які з обов’язкових щеплень ваша дитина пропустили, і разом складіть план дій. Якщо маєте форму 063/о (карту профілактичних щеплень) – покажіть лікарю її.

Навіть якщо ваша родина була змушена переїхати в інший населений пункт – гарантується доступ до медичної допомоги для переміщених осіб, у тому числі – і планова вакцинація. Потрібно звернутись до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу. Підказати номер телефону та адресу найближчого закладу первинки зможе контакт-центр НСЗУ. Телефонуйте за номером 16-77 у робочі дні з 9 до 18.00. З міркувань безпеки дашборди на сайті НСЗУ наразі відключені.

А тут можна прочитати рекомендації Міністерство охорони здоров’я України про те, як отримати дані про проведені щеплення біженцям та переселенцям.

Система Orphus Поделиться на fb