Ви тут:
Суспільство Україна 

Арку дружби народів у Києві перейменують на Арку свободи українського народу, – Кличко

26 квітня у Києві розпочали демонтаж бронзової скульптури двох робітників “на ознаменування воз’єднання України з росією”, яка знаходиться під Аркою дружби народів у центрі столиці. 

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив міський голова Києва Віталій Кличко. 

“Своє ставлення до України росія “ознаменувала” варварським прагненням знищити нашу державу та мирних українців. 8 метрів металу так званої “дружби двох народів” демонтуємо. І що символічно – коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника… Другу скульптурну композицію, встановлену поруч, закриємо опоряджувальними матеріалами і теж згодом розберемо”, – повідомив Кличко. 

На засідання Київради Віталій Кличко вже подав проєкт рішення про перейменування Арки дружби народів на Арку свободи українського народу. 

“Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору. Я підписав і подам проект рішення, який Київрада розгляне на найближчому засіданні. Про перейменування арки на Арку свободи українського народу”, – повідомив Кличко. 

Також у столиці планують демонтувати ще близько 60 пам’ятників, барельєфів, знаків, пов’язаних з радянщиною і росією. На перейменування складений і список  з понад 460 вулиць, об‘єктів. Він оприлюднений на сайті КМДА. І до 1 травня триватиме обговорення з киянами.

Система Orphus Поделиться на fb