Ви тут:
Суспільство Україна 

20 квітня – День вдячності волонтерам

Щороку у світі 20 квітня відзначають День вдячності волонтерам. Цього дня людство висловлює вдячність усім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту здійснювати добрі справи, не вимагаючи нічого натомість.

Вважається, що волонтерський рух розпочався у 20-х роках минулого століття — у 1920 році біля французького міста Страсбурга волонтери з німецької та французької молоді відновлювали зруйновані під час боїв Першої Світової війни ферми. Згодом цю естафету підхопила Індія і рух поширився світом, пише racurs.ua

Волонтерством одразу зацікавились інші країни, а у 1990-х роках воно дійшло до України. Офіційно волонтерський рух визнали постановою Кабміну у 2003 році. Зараз волонтери активно допомагають українській армії.

На сьогоднішній день волонтери – це мобільна резервна армія України, яка підтримує ЗСУ та тероборону, допомагає внутрішньо переміщеним особам, робить все можливе, щоб наблизити перемогу.

З Днем вдячності волонтерам привітав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. 

“У Полтаві й області на сьогодні діють близько 100 волонтерських організацій, які допомагають ЗСУ та вимушеним переселенцям. І це не абсолютні цифри. Полтавська область перетворилася на гуманітарний хаб, у якому концентрується і міжнародна, і всеукраїнська допомога. А вже звідси цю допомогу фасують та розвозять цілеспрямовано до найбільш постраждалих населених пунктів сусідніх регіонів. Дякую всім за цю роботу. Працюємо для перемоги! Разом ми – сила! Слава волонтерам!”, – привітав Олександр Біленький. 

Система Orphus Поделиться на fb