Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як закрити підприємницьку діяльність в умовах запровадження воєнного стану, – роз’яснення полтавських податківців

Як закрити підприємницьку діяльність в умовах запровадження воєнного стану, – роз’яснення полтавських податківців

Відповідно до діючого законодавства державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізична особа-підприємець (далі – ФОП) за   власним рішенням може здійснити шляхом подання заяви державному реєстратору за встановленою законодавством формою.

Таку заяву можна подати в паперовому вигляді особисто або через представника, або в електронному вигляді, повідомили у ГУ ДПС у Полтавській області. 

Платник податків позбавляється статусу ФОП від дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) відповідного запису. Відповідний запис про припинення ФОП  вноситься до ЄДР протягом 24 годин з  моменту подання заяви.

Крім того, ФОП має можливість скористатись електронною послугою    та здійснити онлайн–подання заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності в електронній формі  через кабінет громадянина  на Порталі Дія.

Припинення підприємницької діяльності здійснюється незалежно від місцеперебування ФОП у  межах України.

У зв’язку із запровадженням відповідно до Указу  Президента України  від 24.02.2022 №64/2022 на всій території України  воєнного  стану, Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову від 28.02.2022 №165 «Деякі питання реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб», відповідно до якої держоргани надаватимуть адмінпослуги за можливості. 

Відповідно до чинного законодавства держателем ЄДР є Міністерство юстиції України, до повноважень якого   належить організація заходів, пов’язаних із забезпеченням  функціонування  ЄДР.

Система Orphus Поделиться на fb