Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Відсторонені через відсутність щеплення проти COVID-19 освітяни на час воєнного стану поновлюються на роботі, – освітній омбудсмен

Відсторонені через відсутність щеплення проти COVID-19 освітяни на час воєнного стану поновлюються на роботі, – освітній омбудсмен

Керівник закладу освіти не може відмовити у поновленні на посаді педагогічного працівника, якого раніше відсторонили від роботи через відсутність щеплення проти COVID-19. 

У період дії воєнного стану такі дії керівника закладу освіти є незаконними, прокоментував на своїй сторінці у фейсбук освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

1 березня 2022 року набрав чинності відповідний наказ МОЗ від 25 лютого 2022 року № 380. Цей наказ до завершення воєнного стану зупинив дію наказу МОЗ від 04 жовтня 2021 року № 2153, який передбачав відсторонення нещеплених працівників від роботи.

“Я вже неодноразово наголошував та хочу знову наголосити, що на період воєнного стану всі раніше не допущені до роботи через ухилення від вакцинації проти COVID-19 працівники мають бути офіційно поновлені на своєму робочому місці. Це означає, що керівник закладу освіти повинен видати відповідний наказ про поновлення на роботі такого працівника та виплачувати йому заробітну плату”, – зазначив Сергій Горбачов. 

Як виплачувати зарплату працівникам закладів освіти під час воєнного стану, можна дізнатись за посиланням

Мінекономіки наголошує на тому, що всі накази про відсторонення працівників у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації повинні бути визнані такими, що втратили чинність з 1 березня 2022 року та до завершення воєнного стану. Тому всі відсторонені особи допускаються до виконання завдань за посадою.

Система Orphus Поделиться на fb