Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Від 10 до 12 років тюрми: Верховна Рада посилила покарання за співпрацю з країною-агресором

Від 10 до 12 років тюрми: Верховна Рада посилила покарання за співпрацю з країною-агресором

Верховна Рада посилила відповідальність за колабораціонізм, ухваливши 24 березня законопроєкт №7186.  За співпрацю з державою-агресором відтепер передбачено від 10 до 12 років позбавлення волі та заборона займати низку посад у майбутньому.

Про це повідомили у телеграм-каналі Верховної Ради. 

Цей законопроєкт вставлює справедливого покарання для осіб, які здійснюють пособництво державі-агресору, співпрацюють із її окупаційною адміністрацією, збройними чи воєнізованими формуваннями на шкоду Україні.

Також обмежується доступ таких осіб до посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, на строк від 10 до 15 років з можливою повною конфіскацією майна.

Крім того, законопроєкт відносить підслідність справ щодо співпраці із державою-агресором до слідчих органів безпеки, а також поширює на таке кримінальне правопорушення можливість спеціального досудового розслідування (inabsentia).

До осіб, підозрюваних у державній зраді та співпраці з агресором, застосовуватимуть запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Причому для певної частини таких підозрюваних суддя має право не визначити розмір застави.

Система Orphus Поделиться на fb