Ви тут:
Суспільство Україна 

Усіх причетних до псевдореферендуму в Херсоні чекає кримінальна відповідальність, – Стефанчук

Усіх причетних до псевдореферендуму в Херсоні чекає кримінальна відповідальність, – Стефанчук

Організаторів, пособників та виконавців проведення в Херсоні псевдореферендуму про створення так званої “ХНР” чекає кримінальна відповідальність.

Про це у Facebook написав голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

За його словами, у ЗМІ з’явилася інформація щодо підготовки окупаційною владою псевдореферендуму про створення так званої “Херсонської народної республіки”.

“Навіть спроби проведення такого псевдореферендуму не будуть мати нічого спільного ні з законодавством України, ні з такою формою безпосередньої демократії як референдум. По-перше, відповідно до ст. 73 Конституції України виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України. Місцевий референдум не може вирішувати такі питання”, – написав Стефанчук.

Голова ВР зазначає, що згідно з п. 3 ч. 2 ст. 3 закону “Про всеукраїнський референдум” питання, які спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму. Влада це чітко передбачила.

Перейти до вмісту