Ви тут:
Суспільство Україна 

У ВР напрацювали законопроект щодо компенсації українцям втраченого житла

Держава готується забезпечувати українців компенсацією за пошкодження та знищення їхнього житла під час війни. Зокрема, йдеться про надання житлової площі з обмеженням до 150 кв. метрів, а не грошей.

Джерело: Народний депутат України Олена Шуляк

Відповідний законопроект №7198, розроблений парламентом спільно з урядом та за ініціативи президента, вже зареєстрований у ВР.

“Люди, які втратили своє житло, домівки яких зруйновані або пошкоджені, обов’язково мають зареєструватися через застосунок «Дія». Вони матимуть право на отримання компенсації. Ініціатива стосується житлових приміщень громадян України. Це дозволить державі вже зараз почати працювати та прораховувати витрати на відновлення житла, зокрема йдеться про сотні мільярдів гривень. Це питання турбує велику кількість людей, бо в багатьох містах повністю зруйновані будинки. Цим законопроектом ми передбачили також, що людина зможе обирати місто, де хоче оселитися. Тобто якщо квартира була в Харкові, то власник зруйнованого житла зможе обрати відповідну квартиру з такими ж характеристиками в іншому обласному центрі. Сподіваємся також, що ця ініціатива допоможе збирати інформацію про збитки і в подальшому використовувати в судових позовах для отримання компенсації наших втрат від рф”, – розповіла Шуляк.

Система Orphus Поделиться на fb