Ви тут:
Суспільство Україна 

російські полонені дали пресконференцію в Києві. Вибачались перед українцями і просили путіна закінчити війну

російські полонені дали пресконференцію в Києві. Вибачались перед українцями і просили путіна закінчити війну

Сім військових російської 15-ї мотострілецької бригади, які потрапили в полон, 9 березня дали пресконференцію в Києві. Вони розповіли, як увійшли в Україну, як люди просили їх розвертатись і повертатись додому, а також просили вибачення перед українцями.

Пресконференція відбулась в агентстві «Інтерфакс-Україна», повідомляє hromadske.ua

Військовий Сергій Галкін розповів, що бригада спершу була в Білорусі, а потім перейшла в Курську область (росія). 23 лютого їм повідомили про наступ на Україну, захоплення Києва та захист населення від фашизму. За словами полоненого, в них забрали документи та телефони. До цього військовим говорили, що вони вирушають на навчання до Білорусі.

За його словами, о 4:00 24 лютого військових розбудили та відправили на війну. Першою на територію України, як розповів Галкін, заходила бригада з важкою технікою. «Коли наблизились до прикордонного пункту, ми побачили, що пост був розбитий, були вбиті українські військові, лежали українські прапори», — сказав він.

За його словами, військові пройшли вглиб Чернігівської області. Частина солдатів залишилась сторожити зламану техніку. В цей час до них, за словами Галкіна, підходили місцеві та просили повернутись до росії, бо, мовляв, фашистів тут немає.

У полон військові потрапили під час відступу після того, як частина бригади потрапила у перестрілку. Вони переховувались у лісах 3-4 дні, але потім натрапили на місцевих, яким і здались. А ті вже передали росіян правоохоронцям.

Полонені розповіли, що після того, як вони здалися, їх нагодували, а також оглянули медики. Кажуть, що з ними поводилися добре.

Російські військові просили вибачення перед українцями за те, що напали на країну, а також визнавали, що фашистів чи нацистів в Україні немає.

«Ми розуміємо, що ми воєнні злочинці. Тут війни ніхто не хотів, усі битимуться за свою землю, свої домівки», — сказав затриманий Сергій Галкін.

Полонений військовий Максим Черняк сказав, що «розуміє, яку жахливу справу вони зробили та продовжують робити».

«Зрозумійте, пацани: тут немає фашистів, ми воюємо проти мирної нації. Довго замовчувати це не вийде. Рано чи пізно в народу закінчиться терпіння, він візьме зброю і скине владу, яка своїх пацанів обманом кидає як гарматне м’ясо», — сказав він.

За словами Черняка, щоб виправити те, що зробила російська армія в Україні, а також налагодити відносини, «знадобиться не один рік чи десятиліття».

Військовий Максим Дем’янов також розповів, що служить у 15-тій бригаді з 2012 року. За його словами, бригада навесні 2014 року заходила в Крим, а влітку 2014-го — у Сорокине (раніше Краснодон на Луганщині).

Також полонені закликали військових рф відмовлятися їхати на війну в Україну, складати зброю, а керівництво держави просять не посилати людей на війну.

За словами полонених, пресконференція відбулася на добровільних умовах. Також запевнили: їм не казали, що вони мають говорити перед журналістами. За словами полоненого Черняка, пресконференцію влаштували, щоб зупинити війну в Україні та вплинути на керівництво рф.

 

Система Orphus Поделиться на fb