Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавська художниця допомагає Україні з міста Гелена у США

Полтавська художниця допомагає Україні з міста Гелена у США

Витончене мистецтво Світлани Проуті-Лисяк добре пам’ятне полтавцям, а особливо полтавкам – бо вона крім створення картин, неперевершено розмальовує батік. А вже декілька років її творчістю захоплюються гості «Mountain Sage Gallery» в місті Гелена (штат Монтана), де вона нині працює.

«Шокована першою звісткою про початок великої війни в Україні записала лайф-відео з закликом допомоги до друзів! Створила на сайті розділ «Support UKRAINE» – і вже за 10-15 хвилин люди почали купувати мої роботи, щоб я мала можливість відправити фінансову підтримку. Були такі дні, коли роботи купували кожні 5 хвилин. У мене є в Гелені декілька подруг-українок, але наше містечко невелике, тому не надто мультинаціональне, але до нас приєднались жінки з Колумбії, Латвії. Перші гроші вдалося перерахувати за допомогою Western Union. А чудова художниця Дженіфер Томпсон запропонувала звернутись до Магди Лінкольн, яка все життя була репортером місцевого видання «Індепендент рекорд», і та записала перше інтерв’ю про нашу ініціативу, а вже після підключилось телебачення й журналісти з довколишніх міст, допомогли поширити наше сприйняття жахливого нападу на Україну й бажання підтримати наш народ у боротьбі за суверенність. З того моменту допомога людей стала масовою – підходять на вулиці, приносять і надсилають до галереї чеки, говорять слова підтримки й солідарності з українцями!» – Світлана Проуті-Лисяк щиро зворушена небайдужістю американців.

Також художниця розповіла, що галерея, співвласницею якої вона є, об’єднує 14 митців – всі вони допомагають і підтримують проукраїнську благодійну ініціативу, намагаючись зробити ще більше добрих справ у будь якій формі. Наприклад, скульптор Лайл Шабауерхі ставиться до художниці по-батьківськи тепло, опікуючись, аби вона могла продовжувати свою діяльність. Допомагають активно ще декілька невеликих бізнесів, які розташовані на головній вулиці Гелени – в двох кав’ярнях продають картини й листівки Світлани Проуті-Лисяк, розповідають відвідувачам, заради чого все це відбувається, також до продажу листівок долучились книжкові крамниці. Для американців, які відгукуються допомогти, важливо бачити залучену людину, яка живе поряд, впевнитись, що кошти спрямують на благодійні потреби.

Щемним для Світлани був момент, коли до неї з пожертвою у вигляді досконалої колекції писанок прийшла сусідка з крамнички поряд – нині разом намагаються визначитись з оцінкою вартості цього дару, а для сердець українців він однозначно безцінний. Ще один неймовірний випадок – відвідувач Дейв приніс Світлані український прапор, який нині прикрашає фасад її будинку, виявилось, що завітав, бо робить зі Світланою одну справу – належить до Фонду Revived Soldiers Ukraine (благодійний фонд в США, що займається реабілітацією тяжкопоранених українських військових, заснований в 2015, а в листопаді 2018 відкрився їх філіал в Ірпіні), а ще пожертвував 2000$. Багато американців також розповіли нашій співвітчизниці, що звертались із закликами про допомогу Україні до своїх сенаторів.

«Мої чудові друзі й колегиЛіаФрай, ДжанісБоджі та Лінда Вашбурн Робертсберуть участь у ярмарковому майданчику для шоу ДжеяКонтвея на Великому Вестерн Шоу – частина їх гонорару також буде спрямована на підтримку України. В період з 24 березня ми перерахували в Україну 7800 доларів і зовсім скоро подвоїмо суму. Кошти були використані волонтерами на закупівлю ліків для діток в онкологічному відділенні та відділенні інтенсивної терапії клінічної лікарні «Феофанія»; джгутів для лікування поранених військовослужбовців, волонтерів та мирних жителів; придбання текстилю та тканин для бронежилетів;продуктів і товарів необхідних цивільному населенню в зонах бойових дій», – художниця Світлана Проуті-Лисяк запевнила, що робитиме все необхідне для перемоги і миру в Україні.

Марія Бойко

Фото – Світлана Проуті-Лисяк

Система Orphus Поделиться на fb