Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пішов з життя заслужений художник України з Полтавщини

Пішов з життя заслужений художник України з Полтавщини

На 98-му році життя відійшов у вічність заслужений художник України Віктор Михайлович Брикулець. 

Джерело: Миргородська міська рада

“Ще у січні він працював над черговою іконою, був слабким, але тримався, намагаючись всього себе сповна віддати людям. Стан здоров’я нашого видатного художника став різко погіршуватися після 24 лютого. Не витримало серце колишнього в’язня концтаборів рашистської навали. Віктор Брикулець був натхненним патріотом України. Він був нашим – справжнім українцем і свідомим Бандеровцем! Видатна і знакова особистість міста, Віктор Михайлович залишив по собі надзвичайно вагомий творчий доробок унікальних полотен”, – зазначили у міській раді.

Член Національної спілки художників України з 1999 року, заслужений художник України, кавалер орденів К.Фаберже, ордена Української православної церкви “Козацька слава”, лауреат Всеукраїнської премії ім. Опанаса Сластьона, лауреат миргородської літературно-мистецької премії ім. Антона Шевченка 2014 та 2019 років, переможець загальноміського рейтингу популярності “Людина року 2008”, почесний громадянин міста Миргород.

Народився 23 листопада 1924 року в с. Марківці Грицівського району Хмельницької області.За часів тоталітарного режиму його батьки зазнали репресій. Нелегкою видалась і доля майбутнього художника. У 1942 році юнака вивезено на примусову працю у Німеччину, звідкіля Віктор двічі тікав та відчув на собі жах концтабору й тяжке випробування каторжними роботами.

Після визволення восени 1945р. повернувся додому. Закінчив Харківське художнє училище. З 1968 року Віктор Михайлович постійно проживає у Миргороді.
Творчий доробок художника сягає понад 6000 картин.

Тарас Шевченко, гетьман Іван Мазепа, Данило Апостол, відомі українстькі меценатки Раїса Могилянка і Галшка Гулевичівна, письменник Анатолій Дімаров, співачка Раїса Кириченко – далеко не повний перелік портретів видатних особистостей.

Церкви у селищах Ромодан, Решетилівка і в селі Жовтневе Решетилівського району розписані його пензлем.

Його картини сьогодні можна побачити в експозиціях і фондах багатьох музеїв та у приватних колекціях України, Грузії, Фінляндії, Німеччини, Ізраїлю, Австралії, Канади, Швейцарії, Болгарії, США. Значна частина творчого доробку знаходиться у Миргороді: у краєзнавчому музеї, у міській раді, санаторіях ПрАТ ЛОЗ “Миргородкурорт”, у Миргородській мистецькій школі, музеї Д.Гурамішвілі, лікарні та навчальних закладах.

 

Система Orphus Поделиться на fb