Ви тут:
Суспільство Україна 

Найпопулярніша газета Ірландії Irish Independent вперше надрукувала головну статтю українською мовою

Найпопулярніша газета Ірландії Irish Independent вперше надрукувала головну статтю українською мовою

Ірландська газета Irish Independent випустила редакційну статтю українською мовою.

Це вперше, коли головну редакційну статтю надрукували іншою мовою, ніж ірландською чи англійською. Про це повідомили у телеграм-каналі Верховної Ради. 

“Детектор медіа” пише, що матеріал присвячено місяцю протистояння України повномасштабному наступу Росії. Редакція нагадує, що Ірландія також проходила через війну та її наслідки, а отже зараз має прихистити українських біженців.

“Ірландія підтримує та захищає права малих націй. Наша країна теж жила в тіні імперії і занадто добре знає, що таке жахливі наслідки безглуздого територіального конфлікту.

Понад 10 мільйонів українців змушені були покинути Батьківщину або рідний дім — здебільшого жінки з дітьми — ми пов’язані і часом, і історією з їхнім горем. Тому всім, хто приїжджає сюди, потрібно запропонувати не просто безпечний притулок, а й найтепліший прийом.

Мільйони наших пращурів без жодних пожитків були розсіяні на чотири сторони світу війною та голодом. Ми їх пам’ятаємо. Але якщо ми хочемо проявити справжню пошану їхній жертві і їхній спадщині, ми також повинні простягнути руку, щоб допомогти тим, хто прибуває до наших берегів у час тяжкої потреби”, — йдеться у статті.

Згадується у матеріалі також про Голодомор, який влаштувала свого часу в Україні тоталітарна влада СРСР. А також про те, що ця влада зрештою програла.

Статтю можна прочитати також на сайті газети. Його щомісячна аудиторія – близько 13 млн осіб.

Система Orphus Поделиться на fb