Ви тут:
Суспільство Україна 

Ми очікували більшої допомоги від Міжнародного комітету Червоного Хреста, ООН, ОБСЄ, – Верещук

Ми очікували більшої допомоги від Міжнародного комітету Червоного Хреста, ООН, ОБСЄ, – Верещук

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала міжнародні гуманітарні організації збільшити допомогу цивільному населенню на Донбасі, бо поточних зусиль недостатньо.

“Ворог обрав шлях терору по відношенню до цивільного населення.

Тут я маю на увазі, перш за все, Донецьку та Луганську область: міста Волноваха, Сєвєродонецьк, інші – під тотальним нищівним вогнем ворога. Там відбувається реальна гуманітарна катастрофа.

Окупанти не дають гуманітарних коридорів.

Як віце-прем’єр-міністр, відповідальний за Донецьку й Луганську області, мушу визнати, що ми очікували більшої реальної підтримки і допомоги від міжнародних гуманітарних структур, передовсім від Міжнародного комітету Червоного Хреста, ООН, ОБСЄ.

Тому звертаюсь до названих міжнародних гуманітарних структур. Я розумію, що ви переживаєте за безпеку свого персоналу. Але в той же час, ваш міжнародно визнаний нейтральний статус дає вам більше безпеки, ніж наші національні українські структури.

Саме цей міжнародно визнаний нейтральний статус дає вам можливість виконувати ту гуманітарну роботу, в тому числі, для якої ви власне були створені. Не всю гуманітарну роботу ви можете виконувати, сидячи у Львові.

Якщо ви не можете виконувати свій міжнародний гуманітарний мандат у Донецькій, Луганській та інших областях через небезпеку, яку для вас створює російська армія РФ – ви маєте чітко, офіційно та недвозначно про це заявити на весь світ – хто саме не дає вам виконувати ваш гуманітарний мандат”, – сказала Верещук.

Міністерка попросила надати гумдопомогу автотранспортом, якщо вони не можуть власноруч виконувати свою роботу.

Верещук зазначила, що в населених пунктах Донеччини та Луганщини пошкоджено електро- та теплопостачання, знищено більшість житлових об’єктів.

Населення вимушене постійно перебувати в об’єктах укриття. Жінки, діти, люди літнього віку та люди з інвалідністю не можуть належним чином задовольняти свої життєві потреби. Верещук закликала міжнародні організації докласти всіх зусиль, щоби забезпечити гуманітарні коридори та вивести дітей, людей з інвалідністю та інші вразливі групи людей з території, де ведуться активні бойові дії.

Крім того, Верещук попросила до МКЧХ планувати та бути готовими до організації гуманітарних коридорів у Києві та Київській області в разі, якщо російським окупантам вдасться оточити місто та взяти його в облогу.

Система Orphus Поделиться на fb