Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Стійкість Збройних Сил України і згуртованість партнерів є ефективним превентивним засобом, – Олексій Резніков

Стійкість Збройних Сил України і згуртованість партнерів є ефективним превентивним засобом, – Олексій Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков у складі української делегації на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським перебував у Мюнхені (Німеччина).

Під час Мюнхенської безпекової конференції відбулася низка бесід з міжнародними партнерами України, зокрема, з міністеркою національного оборони Канади Анітою Ананд, міністром оборони Швеції Петером Гультквістом, міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен та представниками інших країн, які системно підтримують Україну, повідомили в Міноборони.

“Ми ведемо інтенсивний діалог з метою отримання допомоги, яка підвищить спроможності ЗСУ. Я мав нагоду особисто подякувати міністру Аніті Ананд за підтримку наших канадських друзів. Вчора ми як раз зустріли другий літак зі зброєю та важливим обладнанням з Канади, яке збереже життя наших воїнів. Можу сказати, що Україна зараз у фокусі загальної уваги. Усі співрозмовники відзначають стійкість наших Збройних Сил. Згуртованість наших партнерів, як і високий рівень готовності нашої армії, є важливим превентивним засобом, який допомагає відвернути негативні сценарії”, – наголосив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Спроможність українського суспільства витримувати тиск та професіоналізм Збройних Сил України суттєво впливають на плани Російської Федерації вдатися до ескалації. На це звернула увагу низка співрозмовників.

У зоні ООС четвертий день спостерігається загострення. Впродовж 1,5 місяців з початку року фіксувалося 2-5 обстрілів позицій Об’єднаних сил та населених пунктів на добу. 17 лютого було зафіксовано 60 обстрілів, 18 лютого — 66, а 19 лютого — вже 136.

“Командування російських окупаційних військ розташовує артилерію та бронетехніку серед житлових будинків і звідти обстрілює наші мирні населені пункти. Це поведінка злочинців, які провокують нас на помилки. Ворог чудово знає, що ми маємо усі підстави відповідати згідно з ст. 51 Статуту ООН. І ми не залишаємо дії окупаційних військ безкарними. Але я пишаюся тим, як наші військові зараз тримають цей удар. Вони діють дуже зважено і знають, як відповідати філігранно. Саме тому весь потік фейків, які продукує російська пропаганда, не має жодного ефекту. Їм ніхто не вірить. Сьогодні зранку вкинуто чергові порції брехні, нові відео про вигадані події. Нагромадження цих нісенітниць лише переконує усіх, що Україна захищається від підлого агресора, який ладен принести в жертву жінок та дітей, щоб зруйнувати мир. Це насправді зіткнення цивілізацій. У найближчий період нам слід бути готовими стримувати високий тиск. Ворог намагається розхитати України з середини. Залякати і змусити до капітуляції. Але ми вистоїмо. Ми вже зламали ворожій сценарій, адже були готові до нього. Так само було передбачуваним продовження навчань в Білорусі, і ми заздалегідь вжили відповідних заходів. З кожним днем все більше людей будуть усвідомлювати, що ми насправді захищаємо Європу. Це відкриє можливості для нових союзів та збільшення підтримки на різних рівнях”, — зазначив Олексій Резніков.

Фото: Міноборони

Перейти до вмісту