Ви тут:
Відео Медицина Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина стала пілотною областю щодо підвищення зарплат медпрацівникам у закладах освіти, – Ляшко

Полтавщина стала пілотною областю щодо підвищення зарплат медпрацівникам у закладах освіти, – Ляшко

10 лютого на Полтавщині з робочими візитами перебували Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Одним з питань, яке обговорили посадовці, відвідуючи навчальні заклади, стало зростання оплати праці медичних працівників у закладах освіти. Такі напрацювання виникли після підвищення зарплат медиками до 13 500 грн та 20 тисяч гривень. 

Тому Полтавську область вирішили зробити пілотною, де напрацюють формат підвищення заробітних плат, розповів на брифінгу журналістам Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Разом з Міністром освіти, депутатами, членами комітету дискутували, як далі рухатись — чи підвищувати фінансування, залишаючи ті функції, які мають працівники сьогодні. Чи розширити повноваження медсестри в освітньому закладі і покладати додаткові зобов’язання, щоб вона працювала з батьками і сімейним лікарем. Також розглядаємо можливість переведення медиків зі штату освітніх закладів до штату закладу охорони здоров’я з фінансуванням, яке сьогодні є на зарплати. На нараді в ОДА прийняли рішення визначити Полтавську область як пілотну, де будемо відпрацьовувати модель підвищення зарплат медикам в освітніх закладах. Будемо працювати з громадами, лікарями, керівниками шкіл, щоб через місяць-півтора зустрітись і подивитись, який концепт найкраще реалізувати в Україні і в подальшому поширити на всі регіони”, – розповів Віктор Ляшко.

Читайте також: В Україні запрацював пакет “на готовність до реагування”, – Віктор Ляшко на Полтавщині

За словами Міністра освіти Сергія Шкарлета, така ідея виникла ще на початку пандемії COVID-19.

“Раніше ініціювали постанову Кабміну, згідно з якою додали 20% до окладу і збільшився фонд оплати праці для медпрацівників, які працюють в системі освіти. Але коли Указ Президента стосувався підвищення зарплат медикам на 13 500 грн і 20 тисяч гривень, теж ініціювали зміни. На сьогодні у Полтавській області налічується майже 400 медпрацівників, які працюють у закладах освіти і доглядають дітей. На них покладена велика відповідальність стосовно виявлення тих чи інших хвороб, ранньої профілактики, співпраці з сімейними лікарями, батьками. Так виникла ідея щодо певного стимулювання, зростання заробітних плат для медиків, які працюють в системі освіти і науки”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Читайте також: Міністр освіти Сергій Шкарлет обговорив з освітянами Лубен організацію навчального процесу у дистанційному форматі

Т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін запевнив, що протягом місяця це питання активно вивчатимуть і надішлють свої пропозиції Міністерству охорони здоров’я.

Відпрацюємо з Департаментом охорони здоров’я, освіти і науки це питання. І через місяць надамо свої пропозиції щодо цього пілотного проєкту. Дійсно, це дуже чутливе питання. До нас неодноразово звертались щодо заробітних плат медичному персоналу в освітніх закладах. Ми стоїмо в авангарді змін. Полтавська область активно бере участь в реформах, які проходять в країні. Зараз будемо потужно працювати над цим питанням”, – прокоментував Дмитро Лунін. 

Також під час візиту Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко перевірив відремонтовані медичні заклади у рамках програми “Велике будівництво” та стан виплат підвищеної заробітної плати медичним працівникам.

Нагадаємо, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко ознайомився з роботою лікарні у Лубнах.

Система Orphus Поделиться на fb