Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Громади як основна ланка налагодження діалогу між аграріями та пасічниками: для громад Полтавщини продовжили термін подачі заявок

Громади як основна ланка налагодження діалогу між аграріями та пасічниками: для громад Полтавщини продовжили термін подачі заявок

Громади Полтавської області запрошується до участі у проєкті «Громади як основна ланка налагодження діалогу між аграріями та пасічниками», який впроваджується ГО «Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу»  за підтримки  Програми «U-LEAD з Європою».

Джерело: пресцентр ініціативи “Децентралізація

Чому саме цей Проєкт?

Україна входить до п’ятірки найбільших країн-експортерів меду (2019). Бджільництвом у країна займаються чи не у кожному селі, деколи традиції бджолярства передаються із покоління у покоління. Проте часто на заваді ще більшому прогресу у цій сфері стає масова загибель бджіл через використання пестицидів та агрохімікатів у сільському господарстві. За підрахунками Офісу ефективного регулювання (2020) щороку в Україні гинуть близько 46 тисяч бджолосімей. Цього можна було б уникнути, забезпечивши належну комунікацію між громадою, аграріями та пасічниками.

Якщо Ви хочете налагодити співпрацю з пасічниками та аграріями – цей проєкт для вашої громади. Ініціатори проекту мають  на меті запобігти отруєнню бджіл через засоби захисту рослин та покращити екологічну ситуацію в громадах.

Мета Проєкту – налагодити комунікацію місцевих громад, аграріїв і пасічників та створити дієвий механізм інформування задля уникнення загибелі бджіл через застосування засобів захисту рослин. Проєкт покликаний посилити знання громад щодо їхніх прав та обов’язків в частині роботи з пасічниками, аграріями та їх ролі в покращенні екологічної ситуації на місцях.

Проєкт дасть змогу громадам:

  • взяти участь в навчальній програмі та покращити знання, що стосуються питань бджільництва та законодавчих вимог щодо оповіщення аграріями про внесення засобів захисту рослин;
  • посилити комунікацію з пасічниками та аграріями своєї громади;
  • долучитися до розробки інформаційних матеріалів, які в подальшому допоможуть запобігти загибелі  бджіл в різних регіонах країни;
  • долучитися до розробки законодавчих ініціатив, що стосуються даного Проєкту.

Хто може долучитися до ініціативи?

Для участі у проєкті запрошуються громади Полтавської області, які:

  • прагнуть налагодити дієві інструменти діалогу з аграріями і пасічниками
  • готові делегувати двох фахівців громади для участі в Проєкті
  • готові ініціювати діалог та забезпечити участь аграріїв та пасічників громади у Проєкті;
  • зможуть забезпечити делегованих фахівців громади відповідним технічним обладнанням (комп’ютер, веб-камера, мікрофон, інтернет)

Коли?

Тривалість Проєкту:

  • участь в тренінгу – березень 2022 року (8 робочих годин);
  • участь в робочій групі для розробки інформаційний матеріалів – квітень-серпень  2022 року;
  • участь в робочій групі для розробки законодавчих ініціатив – вересень-жовтень 2022 року

Як взяти участь у Проєкті?

Заповнити форму якнайшвидше, але не пізніше 7 лютого 2022 року (18.00).

Для участі у відборі необхідно заповнити форму (ЗАВАНТАЖИТИ) та надіслати її на адресу: [email protected] , в темі повідомлення вказавши «назва громади заявка Громади як основна ланка налагодження діалогу між аграріями та пасічниками».

Участь в ініціативі є безкоштовною.

Перейти до вмісту