Ви тут:
Суспільство Україна 

26-річницю відзначає українська антарктична станція “Академік Вернадський”

26-річницю відзначає українська антарктична станція “Академік Вернадський”

6 лютого 1996 року, Велика Британія передала Україні одну з найкращих своїх антарктичних станцій – “Фарадей”. Над нею було піднято синьо-жовтий стяг, а назва змінилася на “Академік Вернадський”.

Джерело: Національний антарктичний центр

Станція “Академік Вернадський” – єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез. Вона працює постійно і є метеорологічною та геофізичною обсерваторією.

Британія майже безоплатно передала наукову локацію – Україна отримала станцію в Антарктиді за всього символічний один фунт, але з умовою продовження розпочатих там досліджень та вимірювань не менш як на 10 років.

Українські вчені продовжують початі британцями дослідження й розширили власні. Вони вивчають тваринний та рослинний світи, глобальну грозову активність та Південний океан. Загалом є три основних види досліджень як геофізичні, метеорологічні та біологічні. Завдяки цьому дослідники спостерігають як на нашій планеті відбуваються глобальні процеси, наприклад, зміна клімату.

Україна є однією з 30 держав-власниць цілорічних станцій в Антарктиді. Крім престижу на світовій арені вчені отримують “вікно можливостей”, а саме змогу долучатися до дослідження проблем планетарного масштабу.

“Вітаємо всіх зі святом – днем, коли Україна по-справжньому стала антарктичною державою та почала власну історію на крижаному континенті. Дякуємо тим, хто зробив це можливим тоді – в далекі й буремні 1990-ті, й тим, хто продовжує цю нелегку місію вже 26 років. Слава Україні!” — наголосили у повідомленні.

Система Orphus Поделиться на fb